Filosofie informace eBook

Fatimma.cz Filosofie informace Image

INFORMACE

Filosofie informace je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jiří Stodola. Přečtěte si s námi knihu Filosofie informace na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Filosofie informace.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,64 MB

ISBN: 9788021080119

POPIS
Monografie by se dala nejlépe zařadit do oblasti, pro kterou se v současnosti vžilo označení filozofie informace. Jejím cílem je vyslovit určité metateoretické předpoklady, na kterých stojí pokusy o definování pojmu informace a o které se opírají jednotlivá paradigmata informační vědy, vnést více světla do problémů, které se pojí zejména s pojmem informace a transdisciplinární povahou informační vědy, a navrhnout přístup informační vědy, který se opírá o zdůvodněné závěry metateoretických výzkumů. V rámci těchto výzkumů se zaměřujeme na dosažení tří dílčích cílů – definujeme pojem informace v rámci 1. epistemologie a 2. v rámci metafyziky a 3. vytváříme model domény, v níž dochází k tvorbě informací, pomocí funkční syntézy tří hlavních paradigmat informační vědy.
STÁHNOUT ČÍST
Filosofie informace - Jiří Stodola | Knihy Dobrovský
Filosofie informace - metateoretická analýza pojmu informace a hlavních paradigmat informační vědy
Filosofie informace - Stodola Jiří od 190 Kč - Heureka.cz
Filosofie informace - metateoretická analýza pojmu informace a hlavních paradigmat informační vědy. Vydání první. Brno: Masarykova univerzita, 2015. 191 s. Spisy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity = Opera Facultatis philosophicae Universitatis Masarykianae, ISSN 1211-3034 ; 437.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY