Železniční trať Německý Brod – Brno eBook

Fatimma.cz Železniční trať Německý Brod – Brno Image

INFORMACE

Železniční trať Německý Brod – Brno je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Karel Černý. Přečtěte si s námi knihu Železniční trať Německý Brod – Brno na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Železniční trať Německý Brod – Brno.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,13 MB

ISBN: 9788025484319

POPIS
Publikace k 105. výročí železniční trati Německý (Havlíčkův) Brod - Brno.". Kniha autorů Vladimíra Cisára a Karla Černého je netradičním pohledem na "starou Tišnovku" přes historické pohlednice a další dobové materiály.Po dostavění trati Brno - Tišnov v roce 1885 byla v roce 1898 zprovozněna železnice v úseku Německý Brod - Přibyslav - Žďár na Moravě. O sedm let později v roce 1905 bylo dokončeno její pokračování do Nového Města na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Nedvědice a Tišnova. Dobudováním železniční trati z tehdejšího Německého Brodu do moravské metropole tak došlo k propojení severní části Českomoravské vysočiny s Prahou i Brnem. V současné době je trať v provozu pouze v úseku Žďár nad Sázavou - Tišnov. Větší část trati je již mimo provoz, v některých úsecích však ožívá, když je její těleso využíváno pro nové cyklotrasy.V knize se autoři snažili zachytit pohled na tuto železniční trať prostřednictvím starých pohlednic z období první poloviny dvacátého století. Celobarevná 140-stránková publikace, nabízí více než 200 reprodukcí unikátních historických pohlednic i dobových fotografií a tiskovin, vybraných z fondů muzeí i významných sbírek soukromých sběratelů. Knihou chtěli autoři připomenout nejen nostalgii rakousko-uherské a prvorepublikové železnice, ale také vzpomenout na ty, kteří zde jako železničáři po desetiletí pracovali.
STÁHNOUT ČÍST
Železniční trať Německý brod - Brno na starých ...
Publikace k 105. výročí železniční trati Německý Havlíčkův Brod Brno.. Kniha autorů Vladimíra Cisára a Karla Černého je netradičním pohledem na starou Tišnovku přes historické pohlednice a další dobové materiály.br Po dostavění trati Brno Tišnov v roce 1885 byla v roce 1898 zprovozněna železnice v úseku Německý Brod Přibyslav Žďár na Moravě.
Železniční trať Německý Brod - Brno na starých ...
Publikace k 105. výročí železniční trati Německý (Havlíčkův) Brod - Brno.". Kniha autorů Vladimíra Cisára a Karla Černého je netradičním pohledem na "starou Tišnovku" přes historické pohlednice a další dobové materiály.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY