Turecko eBook

Fatimma.cz Turecko Image

INFORMACE

Turecko je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Turecko na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Turecko.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,72 MB

ISBN: 9788075080998

POPIS
Mešity, minarety, bazary s kořením, pozůstatky antických památek omývané tyrkysovou vodou, kostely se zářícími freskami – pouhá zmínka o Turecku spustí v mysli doslova nekonečný proud exotických představ, jež nakonec samotná realita i předčí. Nikde jinde není kulturní bohatství této země rozkročené mezi Evropou a Asií vidět více než v Istanbulu, ve městě rozkládajícím se na obou těchto kontinentech. Turecko je dnes jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací na světě. Z prohřátých středomořských vln můžete na břehu spatřit pozůstatky kdysi vzkvétajících antických měst. Pobřežní letoviska nabízejí řadu sportovních aktivit od potápění, windsurfing nebo jachting přes golf, jízdu na koni či výlet balonem. Různé podniky pořádají pro hosty i večery tradiční hudby a břišního tance.Mnoho tureckých měst má alespoň jeden hamam (turecké lázně), v poslední době se objevují i ve velkých hotelích. Obvykle jsou vyhrazeny hodiny pro muže a hodiny pro ženy. Některé lázně ve velkých městech jsou historickými památkami, ale i kdyby nebyly, neměli byste návštěvu lázní vynechat, abyste nepřišli o opravdu autentický turecký zážitek, na který nikdy nezapomenete.NADPISNADPISCo byste měli vidět: Modrá mešita, chrám Hagia Sofia, jeskynní kostely, bájná Troja a pláže s bílým pískem.Navštivte turecké lázně, smlouvejte na bazaru, obdivujte břišní tanečnice a ochutnejte döner či baklavu.Poznejte místní kulturu od antického a osmanského dědictví přes počátky křesťanství po vliv vůdce Atatürka.Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
STÁHNOUT ČÍST
Turecko (Stát) • Mapy.cz
Dovolená Turecko se Zájezdy.cz - aktuálně 1 301 401 volných nabídek od mnoha ověřených CK. Využijte nejlepší ceny zájezdů. Oblíbené lokality Alanya, Side, Belek, Kemer, Bodrum, Antalya, Turecká riviéra, İzmir
Turecko, turistické informace
Turecko (oficiálním názvem Türkiye Cumhuriyeti, česky Turecká republika) je stát ležící v Malé Asii a z menší části v jihovýchodní Evropě.. Turecko hraničí na severovýchodě s Gruzií, na východě s Arménií, Ázerbájdžánem (exklávou Nachičevan) a Íránem, na jihovýchodě s Irákem a Sýrií.Z jihu omývá břehy Turecka Středozemní moře, ze západu Egejské moře.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY