Za Fidelem na Kubu eBook

Fatimma.cz Za Fidelem na Kubu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Za Fidelem na Kubu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Za Fidelem na Kubu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Za Fidelem na Kubu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,60 MB

ISBN: 9788086201771

POPIS
Kniha Za Fidelem na Kubu, kterou o putování Lenka Procházková napsala, je zároveň reportáží i románem o současné Kubě.Starý notýsek v hnědých kožených deskách. Stránky popsané osobitým rukopisem už jsou zažloutlé a působí jako deník. Rodina ani po autorově smrti zápisky neprohlíží, ctí soukromí pisatele. Při každém stěhování se notýsek pietně oprašuje a znovu ukládá do krabice mezi alba a dopisy. Teprve v létě roku 2010 nahlédne autorova dcera na první stránku. Když pozná, že nejde o intimní zápisky, ale o postřehy, které si její otec, spisovatel Jan Procházka, před padesáti lety zaznamenával při svém pobytu na Kubě, začte se do rukopisu. Některé pasáže, například svědecká výpověď účastníka boje v Zátoce sviní, ji uchvátí natolik, že o několik týdnů později odlétá se svou kamarádkou fotografkou do Havany. Mají jen turistické vízum, takže cesta k Fidelovi, s nímž chtějí udělat rozhovor, nebude jednoduchá. Kniha, kterou o putování Lenka Procházková napsala, je zároveň reportáží i románem o současné Kubě. Jména postav jsou sice z pochopitelných důvodů změněna, ale děje a prožitky zůstávají zachyceny tak, jak se odehrály…
STÁHNOUT ČÍST
Za Fidelem na Kubu - Lenka Procházková - Megaknihy.cz
Kniha Za Fidelem na Kubu, kterou Lenka Procházková napsala o putování na Kubě, je zároveň reportáží i románem o současné Kubě. Starý notýsek v hnědých kožených deskách. Stránky popsané osobitým rukopisem už jsou zažloutlé a působí jako deník.
Za Fidelem na Kubu - Lenka Procházková | Kniha na Alza.cz
Chvilku mě "Za Fidelem na Kubu" bavilo hodně, chvilku jsem si říkala, že by to bylo ucházející jako nějaký cestovatelský blog na netu, ale jako kniha se mi to zdá přehnané. Podobnou cestu zažijí spousty lidí, i já jsem takovýto výlet a Kubu podnikla před rokem a neměla jsem tendenci o tom napsat knihu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY