Soudruzi eBook

Fatimma.cz Soudruzi Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Soudruzi! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Soudruzi a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Soudruzi.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,37 MB

ISBN: 9788025701058

POPIS
Od zhroucení komunismu ve východní Evropě a SSSR uplynula téměř dvě desetiletí. Robert Service, jeden z předních odborníků na moderní ruské dějiny a profesor na Oxfordské univerzitě, si vytyčuje úkol prozkoumat historii komunismu ve světě. Čerpá z četných zdrojů, mimo jiné i z nově zpřístupněných dokumentů, a nabízí jak lidský pohled na tuto problematiku, tak i globální analýzu. Český čtenář už zná jeho podrobný životopis Lenina. Ve své velice rozsáhlé, avšak čtivé monografii, Service portrétuje i další inspirátory, tvůrce i příznivce komunistického hnutí od Marxe přes Maa až ke Castrovi a dalším moderním diktátorům. Přestože se kniha se soustředí v první řadě na Rusko, pojednává i o dějinách a vývoji komunistických hnutí v dalších zemích a všude hledá a nachází společné rysy komunistických režimů: diktaturu, potlačení osobních svobod, pronásledování církve, všepronikající moc státu, justiční zločiny - neslavné následky snahy o celosvětovou revoluci, jež měla vést k odstranění tříd a nastolení sociální spravedlnosti. Historik dochází k nepříjemným závěrům, jež jsou i důležitým varováním pro jednadvacáté století: komunismus ve své původní formě je sice mrtvý nebo skomírá, avšak chudoba a bezpráví, jež umožnily jeho vzestup, jsou dosud nebezpečně živé a umožňují extremistické využití. Už proto si toto znepokojivé, přesvědčivě napsané a brilantními argumenty podložené vynikající historické dílo, zaslouží čtenářskou pozornost.
STÁHNOUT ČÍST
Sbohem soudruzi - 4. díl - Šok - YouTube
Soudruzi odhalují mladému zaměstnanci tajemství epochálního úspěchu socialismu a vedou ho k poznání tajemství teorie marxismu-leninismu. Soudruh si brzy na "tvrdou" práci plnou alkoholu, sauny a jiných radovánek zvykne - za těchto podmínek se pak přeplňuje plán a buduje socialismus úplně sám.
Vpřed směle soudruzi spějme - Moravian Library
Po vítězství fotbalistů na mistrovství Evropy 1976 přebíral Anton Ondruš pohár v dresu poražených Němců, převlékání proběhlo i na Kanadském poháru ve stejném roce. I tentokrát museli být soudruzi kyselí, když se hráči začali fotit v kanadských dresech...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY