Ctnosti a Neřesti eBook

Fatimma.cz Ctnosti a Neřesti Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Ctnosti a Neřesti! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Ctnosti a Neřesti a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Ctnosti a Neřesti.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,96 MB

ISBN: 9788087683866

POPIS
Mladá historička umění Barbora žije v Praze vrcholícího stalinismu, jehož symbolem je dokončovaná stavba monumentálního pomníku na Letné podle návrhu sochaře Otakara Švece (18921955). Barbora je jako zaměstnankyně památkové péče pověřena výzkumem zanedbávaných zvětrávajících barokních soch v Kuksu, díla Matyáše Bernarda Brauna (16841738) na objednávku podivínského hraběte Františka Antona Šporka (16621738). Svět Braunových soch se pro Barboru stává oporou i příležitostí k únikům z tísnivé skutečnosti do snově surreálného světa barokní mystiky. Slovenský autor vzdává příběhem hold Braunovu umění v protikladu k absurdní době totalitního kultu.
STÁHNOUT ČÍST
Serafin - Kuks
Tiráž CTNOSTI - NEŘESTI, STRASTI - RADOSTI: Encyklopedie s verši a obrazy. Multimediální elektronická publikace. Malina, Jaroslav. Vytvořeno ve spolupráci se Servisním střediskem pro e-learning na MU, Fakulta informatiky Masarykovy univerzity, Brno 2016
Vinobraní neřestí a ctností. Zámek, který není zámkem by ...
Není zámek jako zámek - své by o tom mohl vyprávět východočeský Kuks. Barokní areál ve stráních nad údolím Labe totiž jako zámek vypadá a kdekdo mu tak i říká, ale ve skutečnosti jde o hospitál, tedy někdejší útulek pro vojenské vysloužilce, chudé a nemocné. Vypravit se sem můžete třeba v sobotu na vinobraní.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY