Svět, o který mi jde eBook

Fatimma.cz Svět, o který mi jde Image

INFORMACE

Hledáte knihu Svět, o který mi jde? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je Zdeněk Velíšek? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Svět, o který mi jde.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,36 MB

ISBN: 808500593X

POPIS
Globalizace života směřující paradoxně opět k varovným projevům polarizace, a to nejen mezi západní civilizací a světem islámu. Opory militantního terorismu v politické a sociální sféře a problematika etnických menšin ve většinové společnosti. Soudržnost Evropy a první kroky české vlády Evropou i světem, vstup do schengenského prostoru. Energetická bezpečnost Evropy versus velmocenské ambice Ruska. Rozhovor s Madeleine Albrightovou o neutěšenosti politické scény v Čechách i o jejích názorech na evropskou a americkou politiku. A ovšem polemika kolem amerického protiraketového štítu u nás a v Polsku. To jsou některá ze stěžejních témat druhé knihy komentářů Zdeňka Velíška zahrnující období od srpna 2006 do srpna 2007 a v aktuálních dovětcích do října 2007. Je z nich patrná snaha nabídnout jiný pohled, vymykající se hlavnímu názorovému proudu, a naznačit určité tendence a prognózy politického a společenského vývoje. Autor se také šířeji rozepisuje o svých reportérských zážitcích, v nichž dává čtenáři nahlédnout do přípravy reportáží v mnohdy svízelných nebo i kuriózních situacích, které ovšem musí zůstat divákovi skryty a nesmí ovlivnit profesionální vstup do vysílání.
STÁHNOUT ČÍST
Svět, o který mi jde - Zdeněk Velíšek, pevná vazba s ...
Lhostejno, zda jde o 11. září 2001, kdy se týden před útoky sázelo na pokles akcií aerolinií či výrobců letadel, nebo finanční krizi v roce 2008, na které spousta velkých hráčů taktéž obrovsky vydělala.
Kniha Z. Velíšek: Svět, o který mi jde - bazar | OdKarla.cz
E-mailem, který mi poslala producentka Šárka Cimbalová. Dostávám mailů hodně, u tohoto mě upoutala příloha, její obsah zaujal mou představivost. Pak jsme se potkali s producentkou a scenáristou Markem Epsteinem na festivalu v Karlových Varech, tehdy už jsem ale připravovala další projekty.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY