Autokrat a jeho doba eBook

Fatimma.cz Autokrat a jeho doba Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Autokrat a jeho doba! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Autokrat a jeho doba a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Autokrat a jeho doba.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,84 MB

ISBN: 9788024630007

POPIS
Kniha se věnuje poměrně krátkému časovému úseku, kdy Evropou prošla vlna revolucí, ale i dalších změn. Revolucí v té či oné podobě se obávaly všechny evropské země, a to dokonce včetně Velké Británie nebo Francie. Autor svou pozornost zaměřil nikoliv na soupis a detailní popis všech událostí, které přinesly roky 1830–1831, ale na analýzu podmínek, ze kterých ruští představitelé museli vycházet a také na následná opatření, která přijímali tváří v tvář evropskému revolučnímu hnutí. Faktické události zůstávají na pozadí a vpřed vystupují jednotlivci a jejich vnímání situace. Politika Mikulášova Ruska držela výrazně pragmatickou linii, byť často navzdory carovu postoji. Ukazuje se, jak dlouhodobé systémové záležitosti ovlivňují rozhodování v konkrétní krizové situaci a jak důležitá je osobnost v dějinném procesu, a to dokonce i v tak centralizovaném státě, jakým bylo carské Rusko.
STÁHNOUT ČÍST
Autokrat a jeho doba - vufind.mzk.cz
Kniha: Autokrat a jeho doba (Karel Svoboda). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
Autokrat a jeho doba - Rusko a revoluce v letech 1830-1831 ...
Generovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova. Knihy Autokrat a jeho doba-- autor: Svoboda Karel Autokrat a jeho doba-- autor: Svoboda Karel
SOUVISEJÍCÍ KNIHY