Vlastnictví a svoboda eBook

Fatimma.cz Vlastnictví a svoboda Image

INFORMACE

Hledáte knihu Vlastnictví a svoboda? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2008 a autorem je Richard Pipes? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Vlastnictví a svoboda.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,68 MB

ISBN: 8025700174

POPIS
Přesvědčivá studie dějin významného amerického historika (narozen 1923 v Těšíně) se zabývá historickým vývojem vlastnických práv a tím, jak tento vývoj ovlivnil rozvoj hospodářských a politických svobod ve společnosti. Autor postupně pojednává o ideji vlastnictví od Platóna až po současnost i o institucích vlastnictví, dále porovnává Rusko a Anglii a ukazuje, jak počáteční vývoj vlastnictví půdy v Anglii jejím obyvatelům umožňoval kontrolovat královskou moc, kdežto absence této kontroly v Rusku vedla k nástupu samoděržaví. V poslední a nejdiskutabilnější kapitole Pipes tvrdí, že i když moderní sociální stát princip soukromého vlastnictví přímo nezpochybňuje, má stejné rysy zaměřené proti vlastnictví, a tudíž proti svobodě, jako měl stát předmoderní, absolutistický.
STÁHNOUT ČÍST
Pipes, Richard: Vlastnictví a svoboda - iLiteratura.cz
Recenze na knihu Vlastnictví a svoboda. Americký historik Richard Pipes je autorem jedinečné knihy Vlastnictví a svoboda, v níž se zabývá vývojem vlastnictví od Platóna po současnost.Již při psaní díla Rusko za starého režimu si uvědomil, nakolik má vlastnictví zásadní význam pro vznik politických a právních institucí, které zaručují svobodu.
PIPES, Richard : Vlastnictví a svoboda
Vlastnictví a svoboda Autor Richard Pipes. Přesvědčivá studie dějin významného amerického historika (narozen 1923 v Těšíně) se zabývá historickým vývojem vlastnických práv a tím, jak tento vývoj ovlivnil rozvoj hospodářských a politických svobod ve společnosti.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY