Vlastnictví a svoboda eBook

Fatimma.cz Vlastnictví a svoboda Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Vlastnictví a svoboda! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Vlastnictví a svoboda a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Vlastnictví a svoboda.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,12 MB

ISBN: 8025700174

POPIS
Přesvědčivá studie dějin významného amerického historika (narozen 1923 v Těšíně) se zabývá historickým vývojem vlastnických práv a tím, jak tento vývoj ovlivnil rozvoj hospodářských a politických svobod ve společnosti. Autor postupně pojednává o ideji vlastnictví od Platóna až po současnost i o institucích vlastnictví, dále porovnává Rusko a Anglii a ukazuje, jak počáteční vývoj vlastnictví půdy v Anglii jejím obyvatelům umožňoval kontrolovat královskou moc, kdežto absence této kontroly v Rusku vedla k nástupu samoděržaví. V poslední a nejdiskutabilnější kapitole Pipes tvrdí, že i když moderní sociální stát princip soukromého vlastnictví přímo nezpochybňuje, má stejné rysy zaměřené proti vlastnictví, a tudíž proti svobodě, jako měl stát předmoderní, absolutistický.
STÁHNOUT ČÍST
Svoboda a vlastnictví | Časopis Solidarita
Vlastnictví a svoboda. Richard Pipes. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt momentálně není skladem. Až ho naskladníme, pošleme Vám upozornění Mám zájem Předpokládaná cena 398 ...
Svoboda a vlastnictví (2/7) - Svobodný svět
Vlastnictví a svoboda Subject: 323536213 Created Date: 3/15/2010 8:25:13 AM ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY