Zaříkávání Fridy K. eBook

Fatimma.cz Zaříkávání Fridy K. Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Zaříkávání Fridy K.! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Zaříkávání Fridy K. a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Zaříkávání Fridy K..pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,98 MB

ISBN: 8072175062

POPIS
Syrový a drsný životní příběh Fridy Kahlo začíná a končí ve chvíli, kdy šestačtyřicetiletá malířka leží na smrtelné posteli a omámená sedativy a alkoholem si přehrává svůj život.Frida se na své snové pouti vrací k divokým cestám po Americe, které s manželem, slavným sochařem Diegem Riverou, zažila, k bohémskému pobytu v Paříži roku 1939 i k dětství a životu v rodném Mexiko City. Žena, která vedla život na ostří nože, nešetřila sebe ani okolí a přes svou mimořádně silnou osobnost musela žít ve stínu despotického manžela, kterého milovala a současně nenáviděla až za hrob.Americká autorka zaujme čtenáře i svým mimořádně bohatým jazykem, vytváří novou syntax, která je ovlivněna poezií, hudbou a divadlem a samotný text se pohybuje na pomezí románu, memoáru a biografie.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Zaříkávání Fridy K. (Kate Bravermanová) | Martinus
Zaříkávání Fridy Kahlo Autor: Bravermanová, Kate Nakladatel: Jota EAN: 9788072175062 ISBN: 978-80-7217-506-2 Originál: The Incantation of Frida K. Překlad: Ohnisková, Vanda Senko Popis: 1× kniha, vázaná, 200 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2007 (1. vydání)
Zaříkávání Fridy Kahlo - Kate Bravermanová | KOSMAS.cz ...
O této ženě jsem četla už jednu knihu, dokonce jsem viděla i film. A musím říct, že nebýt toho, tak jsem se v Zaříkávání Fridy K. lehce ztrácela, asi bych nechápala souvislosti. V knize spousta věcí není, ale chápu, že zde není tak úplně důležitý příběh, ale spíše pocity.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY