Hořce prší eBook

Fatimma.cz Hořce prší Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Hořce prší! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Hořce prší a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Hořce prší.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,25 MB

ISBN: 9788074651762

POPIS
Básník Roman Kníže si nejvíce váží daru zostřeného vidění a vnímání. Tento obraz je nesen proudem času, tedy pohybem skutečnosti i myšlení a dostává zašifrovanou podobu reflexe. V dynamice přírody i života vnímá rozpory, které rozrušují jeho výchozí romantickou touhu a jeho zraňovaný a neuskutečnitelný ideál harmonie, za kterým jde, přestože a protože není. Nepodléhá iluzím. Problémy evokuje a jimi provokuje, vyhýbá se didaktické mravokárnosti, komentáři a pointě. Nad vším je latentně všudypřítomná bolest, která prozařuje vnímání světa a života a přináší poznání o hojivé moci poezie, která sahá dále než strohá realita života, a proto si autor jasně vymezuje svou poetiku a smysl své poezie, která chce být zpovědí, balzámem, modlitbou i mší.
STÁHNOUT ČÍST
HOŘCE PRŠÍ - Roman Kníže - Knihy Stehlík
při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách. Objednávky vyřizujeme co nejrychleji to jde, ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit.Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení.
Recenze Hořce prší. verše z let 1999-2011 - Roman Kníže ...
Hořce prší. Od. iko - Bře 20, 2016, 14:10. Podělte se na Facebooku. Tweet na Twitteru. Výstavní síň 13. V přednáškové sále Výstavní síně 13 v Pražské ulici se bude v úterý křtít básnická sbírka Romana Knížete Hořce prší. Recitovat budou Jindřich Kout a Eva Willigová.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY