Odstíny smutku eBook

Fatimma.cz Odstíny smutku Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Odstíny smutku! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Odstíny smutku a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Odstíny smutku.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,34 MB

ISBN: 9788074293382

POPIS
Buddhistický mnich a básník Saigjó (1118-1190) patří k nejoceňovanějším japonským autorům. Narodil se ve vznešené rodině v Kjótu, namísto dvorského života v hlavním městě si však zvolil život v ústraní, v následování Buddhova učení. Pobýval na mnoha místech a svými cestami a poetickými meditacemi inspiroval pozdější autory, jako byl Macuo Bašó. V bohaté škále Saigjóových motivů je pomíjivost života postavena do kontrastu s krásou přírody, smuteční žalozpěvy se střídají s básněmi milostnými, verše oslavují božstva pozemská i nebeská. Vybrané básně z klasické japonské sbírky Šinkokinšú a Saigjóovy sbírky Sankašú do češtiny převedli japanoložka Zdeňka Švarcová a básník Zdeněk Gerych, jejichž spolupráce přinesla již první české přebásnění díla Ono no Komači (Do slov má láska odívá se). I v případě Odstínů smutku jde o první úplný český překlad veršů jednoho z nejvšestrannějších básníků japonské literatury.
STÁHNOUT ČÍST
Odstíny smutku - Saigjó - Knihkupectví Ládví
Kupte knihu Odstíny smutku (Saigjó) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.
Saigjó - básník sakury - Masaryk University
Poezie buddhistického mnicha a básníka Saigjó (1118-1190). Odstíny smutku Saigjó
SOUVISEJÍCÍ KNIHY