Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha eBook

Fatimma.cz Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,65 MB

ISBN: 9788074760341

POPIS
Kniha se věnuje jednomu z předních filosofů německého idealismu J. G. Fichtovi (1762-1814), zejména jeho stěžejnímu spisu Základ všeho vědosloví a na něj navazujícímu Nárysu vědosloví vlastního.Hlavním úkolem tohoto prvního a historicky nejvlivnějšího podání vědosloví bylo ukázat, jakým způsobem vzniká naše běžné a každodenní porozumění světu i nám samým. Takovýto výklad mají podat tzv. "pragmatické dějiny lidského ducha", v nichž se Fichte snaží zrekonstruovat transcendentální - nikoli ovšem fakticky časový - vývoj naší mysli od prvotního stavu cítění až k naší běžné představě o samostatně existujících věcech a o nás samých jako svobodně jednajících a poznávajících bytostech. Prostřednictvím tohoto filosofického postupu Fichte geneticky odvozuje a zdůvodňuje jednotlivé základní podoby naší zkušenosti a rovněž všechny její apriorní složky, kterými jsou např. prostor, čas, substancialita či kauzalita. Ukazuje se přitom, že všechny tyto základní struktury našeho vědomí a sebevědomí jsou vposled vytvářeny obrazotvorností, a Fichte tak mj. podává jednu z jejích nejhlubších a nejinspirativnějších analýz v dějinách evropské filosofie.
STÁHNOUT ČÍST
apriorní - ABZ.cz: slovník cizích slov
Kupte knihu Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha (Martin Vrabec) s 15 % slevou za 160 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.
Monografie 2015 - Univerzita Karlova
Institute of Philosophy and Religious Studies. Přepnout navigaci. čeština; English
SOUVISEJÍCÍ KNIHY