Hledání Ameriky / In search of America eBook

Fatimma.cz Hledání Ameriky / In search of America Image

INFORMACE

Hledání Ameriky / In search of America je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jiří Hanke. Přečtěte si s námi knihu Hledání Ameriky / In search of America na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Hledání Ameriky / In search of America.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,56 MB

ISBN: 9788074371394

POPIS
„V USA jsem si více méně pro sebe zachytil zajímavá místa,“ vzpomíná Jiří Hanke. „Po návratu si moje žena všimla podobnosti mezi fotografií brány nad cestou do texaského ranče a silnicí vedoucí k dolu Nosek u Tuchlovic. Postupně vznikl soubor, který hledá tvarové a dějové podobnosti mezi českou a americkou krajinou.“ Ve dvojicích snímků fotograf nalézá spřízněnost strukturních obrysů krajin texaského venkova, Harlemu, Central Parku, Manhattanu, Long Islandu s Kladnem a prostorem středních Čech. Bytostný Středočech Hanke se v cyklu Hledání Ameriky ale stává Evropanem, do stavu spřízněnosti na kladenskou stranu povolává Basilej, Rujánu a bratislavskou Petržalku. Vytváří páry městských panoramat; parků; mostních konstrukcí a světa v jejich stínu, kde účel stavby ztrácí svůj smysl; newyorské Flatiron Building a jedné kladenské restaurace; nadčasové krásy českých i amerických koňských těl; paralelních prostorů pro reklamy, jejichž ikonické instalace, třeba na objednávku firmy Camel, kolonizují náš svět; aut, karavanů, maringotek, coby novodobé podoby naší nomádské samoty; vrakovišť; lidí z okraje – Ameriku reprezentují bezdomovci, na naší straně nastupují i důchodci-kutilové – a všichni jako by vypadli z jedné divadelní komedie.
STÁHNOUT ČÍST
In search of America, Hledání Ameriky, Jiří Hanke, KANT
Knihkupectví Ostrov úzce spolupracuje s nekomerčními nakladateli: Torst, Arbor vitae, KANT, Za tratí, Triáda, Oikoymenh a další.
Hledání Ameriky / In search of America levně, cena 421 Kč ...
Nakupte v našem knižním e-shopu kdykoliv a kdekoliv. Svou objednávku si můžete vyzvednout v jedné z našich 35 kamenných prodejen nebo vám ji pošleme. Máme skoro všechno a hned.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY