Slepé skvrny eBook

Fatimma.cz Slepé skvrny Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Slepé skvrny! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Slepé skvrny a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Slepé skvrny.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,61 MB

ISBN: 9788027503087

POPIS
Základní výbava k porozumění české společnosti, krizi demokracie a fungování současné politiky Debaty o politice se v Česku často redukují na řešení několika politiků a jejich výroků, hodnotovou introspekci a kulturní války liberálů a konzervativců. Témata, která ovlivňují kvalitu života v Česku, a tím i důvěru v demokracii, však jako by zůstávala v našich slepých skvrnách. Zvlášť v době, kdy jsou politické kampaně postaveny spíše na emocích než na faktech, médii se šíří dezinformace a společnost namísto problémů, jako je budoucnost práce či podoba vzdělávání, řeší bulvární kauzy svých představitelů. Sociolog Daniel Prokop v knize Slepé skvrny pohlíží na problémy a výzvy současného Česka i světa. Neřešená chudoba a exekuce, nerovné vzdělávání a omezené životní šance, nárůst populismu a neschopnost na něj reagovat, mýty o veřejném mínění zastiňující realitu — to vše souvisí s klesající důvěrou Čechů v demokracii a s její životaschopností ve stále složitější realitě.
STÁHNOUT ČÍST
Daniel Prokop: Slepé skvrny (ukázka z knihy) - Literární ...
Slepé skvrny mohou sloužit i jako praktický návod ke změnám, které naše společnost potřebuje, aby se dostala ze současné neurotické situace. Momentálně totiž ze všeho nejvíc připomínáme pověstného pštrosa, který schoval hlavu do písku a doufá, že jej ostatní svět neuvidí a on v klidu přečká bez nepříjemných ...
Slepé skvrny - | Kniha na Alza.cz
Demonstrace slepé skvrny P: L: Instrukce: Zakryjte si jedno oko a pohled druhého zaměřte přímo před sebe na odpovídající písmeno. Dívejte se na P, hledíte-li pravým okem, dívejte se na L, hledite-li levým.Nastavte hlavu tak, aby vzdálenost očí od plochy obrazovky s písmeny byla přibližně trojnásobná než vzdálenost mezi písmeny P a L.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY