Českoslovené a české malorážové zbraně a jejich život eBook

Fatimma.cz Českoslovené a české malorážové zbraně a jejich život Image

INFORMACE

Hledáte knihu Českoslovené a české malorážové zbraně a jejich život? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2010 a autorem je František Tesař? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Českoslovené a české malorážové zbraně a jejich život.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,20 MB

ISBN: 9788086787466

POPIS
Možná se v první chvíli bude čtenáři zdát název této knížky poněkud podivný. Vždyť u zbraní se přece jako jedna z technických charakteristik uvádí životnost zbraně a ne život zbraně. Ta životnost je skutečně důležitou technickou charakteristikou. Ale my se v této knížce nechceme zabývat pouze životností. Vždyť nejen živé organismy mají svůj život – tedy kromě vzniku a ukončení života procházejí různými životními situacemi a různými událostmi. I věci během své existence, kromě plnění své hlavní užitné úlohy, často ovlivňují své okolí a jejich existence bývá také ovlivňována tímto okolím. A nejde jen o přímé bezprostřední ovlivňování. Tím, že existují, že je mají lidé k dispozici, automaticky (sekundárně) prospívají, nebo třeba také škodí lidské společnosti. A všechno toto platí i o zbraních. Během jejich existence – od jejich vzniku až po jejich zánik – se toho může mnoho přihodit, s mnoha lidmi mohou zbraně přijít do kontaktu. A to vše nelze zahrnout do jedné technické charakteristiky, kterou je životnost zbraně. Protože chceme čtenáře seznámit nejen se samotnými zbraněmi, ale i s tím, co se se zbraněmi a kolem zbraní událo, děje a může dít, jsme v názvu naší knížky použili ten termín „život zbraní“. Ještě k termínu „malorážové zbraně“. Jsou to podle současného označování zbraně jejichž ráže nepřesáhne cca 40 mm. Pistolemi počínaje k nim tedy patří samopaly, pušky, kulomety, granátomety a malorážové automatické kanóny, ale řadí se k nim i ruční protitankové zbraně a další zbrojní zařízení.
STÁHNOUT ČÍST
Detail předmětu - Hlavňové zbraně (186751) - VUT v Brně
Heureka.cz vám poradí, jak vybírat Knihy. Máte vybrané filtry: 168 - 239
Kniha: Českoslovené a české malorážové zbraně a jejich ...
Českoslovené a české malorážové zbraně a jejich život Autor: Lubomír Popelínský ; František Tesař Možná se v první chvíli bude čtenáři zdát název této knížky poněkud podivný.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY