Ludvík XIV. eBook

Fatimma.cz Ludvík XIV. Image

INFORMACE

Ludvík XIV. je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jiří Kovařík. Přečtěte si s námi knihu Ludvík XIV. na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Ludvík XIV..pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,48 MB

ISBN: 9788072689651

POPIS
Ludvíka XIV. vnímáme obecně jako okázalého absolutního monarchu a despotu, řídícího Francii podle své vůle i rozmaru, omámeného vlastní velkolepostí, uzavřeného v okázalé nádheře Versailles a zabývajícího se radovánkami či proslulými metresami. Pokud jde o politiku, je to válkychtivý a dobyvačný král, na jehož mocenské choutky doplatila jen pozlacenou bídou. Tak vypadá nesmírně pokřivený obraz, poplatný republikánské historiografii 19. století, a pokud za něj pronikneme, objevíme muže vládnoucího podle svého nejlepšího svědomí tak, jak jej k tomu v dětství cílevědomě připravovali, milujícího sice slávu, ne ale natolik, aby se stal dobyvatelem, čestného, zodpovědného, nesmírně pracovitého, válčícího pro zabezpečení hranic své země, vedeného snahou o její rozkvět a stíhaného mnoha ranami osudu. Spolu s ním pochopíme i dobu jednoho z největších vladařů v dějinách lidstva, které dal už Voltaire právem jméno Století Ludvíka XIV.
STÁHNOUT ČÍST
Ludvík XIV. - Paměti krále Slunce - Ludvík XIV. | KOSMAS ...
-r. 1661 se tedy Ludvík XIV. ujímá vlády-žena: Marie Tereza (z rodu Habsburků), jsou známy i jeho milenky-forma vlády Ludvíka =absolutismus=veškerá státní moc se soustřeďuje v rukou panovníka-počátky absolutismu již na Ludvíka XIII.
Vzestup a pád Versailles: Ludvík XIV. / Légende de ...
Louis XIV (Louis Dieudonné; 5 September 1638 - 1 September 1715), known as Louis the Great (Louis le Grand) or the Sun King (le Roi Soleil), was King of France from 14 May 1643 until his death in 1715. His reign of 72 years and 110 days is the longest recorded of any monarch of a sovereign country in European history. In the age of absolutism in Europe, Louis XIV's France was a leader in ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY