Reinhold Messner: Duše nezná mezí eBook

Fatimma.cz Reinhold Messner: Duše nezná mezí Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Reinhold Messner: Duše nezná mezí! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Reinhold Messner: Duše nezná mezí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Reinhold Messner: Duše nezná mezí.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,92 MB

ISBN: 8086743039

POPIS
Já jsem Bůh. Tento i mnoho jiných kontroverzních výroků nejznámnějšího světového horolezce dává do souvislostí unikátní kniha. Úvahy o napínavé situaci člověka na konci moderní doby s jejími katastrofami a problémy, ale také o otázkách lásky a smrti, štěstí, bolesti a námahy: Fascinující portrét člověka, který dosáhl hranic lidských možností a který právě na těchto hranicích mnoho lidských možností odhalil.„Jsem tím, co dělám", to je jeho motto. „Superstar Reinhold Messner" je člověk, pro kterého byly hranice – fyzické i psychické – vždy jen výzvou. Člověk, který vystoupil na všechny osmitisícovky a prošel křížem krážem ledové pustiny i písečné pouště, hledá odpověď na prastaré otázky: o smrti, bolesti a štěstí. Messnerův věhlas v mediální společnosti je nepřetržitý. Pro mnohé ztělesňuje něco jako typ moderního člověka. Jeho životní krédo: „Jsem tím, co dělám". Chce všechno, mnohého dosáhl a přesto stále znovu narážel na hranice svých sil. Fascinující a úžasný svět hor je po dlouhé roky spojen s jeho jménem. Vystoupil na všech čtrnáct osmitisícovek, prošel křížem krážem největšími ledovými pustinami i písečnými pouštěmi naší Země. Dostal se na hranice lidských možností – a posunul je dále. Vždy ho přitom zajímaly nejen vnější problémy ale také duševní rozměr jeho dobrodružství. Na takovéto mezní zkušenosti se ho v rozhovoru vyptává Michael Albus, kterého zajímá duševní aspekt, lidská stránka tohoto neklidného aktivisty. Vědomé vzdání se technických pomůcek, výstupy na vrcholy bez podpory kyslíkového přístroje a bez armády nosičů, výzva nevzdávat se ani při nejhorších problémech, smrt vlastního bratra – to všechno jsou existenční zkušenosti muže, který v této knize hovoří nejen o vrcholových prožitcích, ale také o zoufalství, o úctě k přírodním živlům ale také o mezích techniky a pokroku a který se také ptá na smysl toho všeho.
STÁHNOUT ČÍST
Reinhold Messner: Duše nezná mezí - Reinhold Messner ...
Duše nezná mezí od Michael Albus v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky.
Duše nezná mezí | Knihkupectví ve městě Havířov v ...
Reinhold Messner: Duše nezná mezí (Messner jak ho neznáte) Reinhold Messner a Michael Albus • Altimax, 2005 . Vypredané. Já jsem Bůh. Tento i mnoho jiných kontroverzních výroků nejznámnějšího světového horolezce dává do souvislostí unikátní kniha. Úvahy o napínavé situaci člověka na konci moderní doby s jejími ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY