Praga V3S eBook

Fatimma.cz Praga V3S Image

INFORMACE

Praga V3S je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jan Neumann. Přečtěte si s námi knihu Praga V3S na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Praga V3S.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,53 MB

ISBN: 8024721729

POPIS
Nákladní automobil Praga V3S je držitelem mnoha "nej": nejznámější automobil značky Praga; nejznámější užitkový automobil vyrobený na území Čech, Moravy a Slovenska; nejdéle vyráběný tuzemský nákladní automobil; nejdéle provozovaný užitkový automobil apod. Mezi uživateli si získal pověst nezničitelného dříče, který je provozně nenáročný, a přestože se u něj s přibývajícím věkem projevovaly i určité nedostatky, nedá na Pragu V3S řada provozovatelů a řidičů dodnes dopustit. O kvalitách konstrukce jistě svědčí i to, že vozidlo je stále součástí automobilového parku armády ČR. To jsou tedy důvody proč se Praga V3S stala prvním nákladním vozem, o kterém jsme připravili v nakladatelství GRADA publikaci. V té se čtenář seznámí nejen se základním provedením vozu, ale také s modernizacemi M1 a M2, kterými automobil během výroby prošel. Další modernizace M6 a M6T se již nerealizovaly při sériové výrobě, nýbrž vznikaly během generálních oprav. Ty ovšem výrazným způsobem změnily parametry i vzhled vozu, proto v publikaci nebudou chybět. Jsou zde uvedeny sériové i individuální nástavby, a těch se za 37 let výroby na automobil namontovalo značné množství. Samostatná kapitola představuje vojenské speciály, především pancéřovaný model s krycím názvem Ještěrka. Během dlouhé doby produkce vozu probíhal také vývoj nových nástupců, kteří měly automobil nahradit, k tomu ovšem nikdy nedošlo. O to zajímavější budou v mnoha případech dosud nepublikované materiály o projektech vozidel Avia S 430 a Děvín.
STÁHNOUT ČÍST
Terénní legenda Praga V3S slaví, před 65 lety vyjely první ...
Praga V3S VM (neoficiální označení) - s motory Detroit Diesel, výrobce AOV Benešov Zmíněné nevýrobní modernizace se do výzbroje AČR nedostaly. Zřejmě jedinou výjimkou je fotograficky doložená Praga V3S M6 se skříňovou nástavbou SKS, pravděpodobně se ale jednalo pouze o prototyp určený k vojenskému využití.
Praga v3s - bazár - Bazoš.sk
Praga k prodeji - aktualně nabízíme více než 10 inzerátů Praga od autobazarů i soukromých prodejců z celé České republiky. Najdi si to své vysněné na TipCars
SOUVISEJÍCÍ KNIHY