Umění a revoluce eBook

Fatimma.cz Umění a revoluce Image

INFORMACE

Hledáte knihu Umění a revoluce? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2018 a autorem je Johana Lomová? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Umění a revoluce.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,79 MB

ISBN: 9788087989449

POPIS
Profesorka Milena Bartlová, významná česká historička umění, oslavila v lednu 2018 šedesáté narozeniny. Katedra teorie a dějin umění UMPRUM, na níž Milena Bartlová od roku 2011 působí, proto k tomuto jubileu a k poctě této význačné pedagožky a vědkyně připravila k vydání sborník. Osloveno bylo na třicet osobností z oboru dějin umění a příbuzných disciplín. Jednotlivé příspěvky spojuje téma umění a revoluce, což zahrnuje jak problém kontinuity a diskontinuity v umění, tak dopad politických událostí na dění v uměleckém poli. Grafika Jan Brož a Michal Landa (Parallel Practice).
STÁHNOUT ČÍST
GHMP_Umeni a revoluce | A2 - neklid na kulturní frontě
Karafiátová revoluce v Portugalsku se odehrála 25. dubna 1974 a sametová revoluce v Československu 17. listopadu 1989. Výstava uvádí díla československých a portugalských uměleckých osobností, jež reagovaly na totalitní režimy a měly zásadní vliv na formování současného umění obou zemí.
Umění a revoluce - Johana Lomová; Jindřich Vybíral | Knihy ...
Průmyslová revoluce byl hospodářský, technologický a také sociální převrat, který se odehrál v Evropě a Severní Americe v 18. a 19. století. V českých zemích se počátky moderního průmyslu dají vysledovat do časů panování císaře Rudolfa II., kdy se začaly spolu se zárodky moderní vědy objevovat i první průmyslové technologie a myšlení.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY