Petrolejové lampy eBook

Fatimma.cz Petrolejové lampy Image

INFORMACE

Hledáte knihu Petrolejové lampy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2013 a autorem je Jaroslav Havlíček? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Petrolejové lampy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,39 MB

ISBN: 9788073353131

POPIS
Petrolejové lampy jsou psychologickým dramatem nepoddajné ženy zasazeným do kroniky lidských osudů v přelomové době, jejíž události daleko přesahují rozměry maloměsta, v němž se román odehrává. Příběhu vévodí mistrně vystižené, nejednoznačné, vnitřně rozporné, a proto opravdově živé postavy, jejichž charakter se vyhraňuje v krajních situacích, před nimiž není úniku. Hlavní hrdinka Štěpka, robustní amazonka obdařená dravou energií, si od dětství navykla na nepochopení, ale i obdiv. Bouří se proti nesmyslnosti osudu a její život trvale pohání napětí mezi vytouženým ideálem a reálnými okolnostmi. Běh událostí dokáže silnýma rukama ovládat, jenže ve věcech lásky to neplatí, a tak získává i ztrácí v podivném manželství, jež neodvratně míří k bizarnímu konci. Je Štěpčiným východiskem pouze ironie jako jediný čestný kompromis mezi hluboce raněnou duší a světem, s nímž se nelze smířit (Stendhal), anebo se naplní její vytrvalé přesvědčení, že "co není, může být"? Romantický realista Jaroslav Havlíček, vynikající pozorovatel a autor s mimořádně osobitým, neopakovatelným viděním světa, stvořil v tomto románu fascinující obraz všeobecné proměny z přelomu století, jež pokračuje až do našich dní.Podle románu Petrolejové lampy natočil režisér Juraj Herz stejnojmenný film s Ivou Janžurovou a Petrem Čepkem v hlavních rolích.
STÁHNOUT ČÍST
Petrolejové lampy - skladem největší nabídka - Petrolejová ...
120 produktů v kategorii Petrolejové lampy. Porovnejte ceny, zjistěte dostupnost, přečtěte si recenze produktů nebo hodnocení e-shopů!
Petrolejové lucerny a lampičky | SvětKaravanů.cz
A toto mé tvrzení přesně sedí na vynikající film i román Petrolejové lampy, u něhož mi v žádném případě nevadí, že jde o dílo z tzv. povinné četby. Jaroslav Havlíček psal před téměř již 100 lety prózu obsahově přibližující se spíše k dnešní uvolněné době.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY