Kdo je to umělec? / Who Is an Artist? eBook

Fatimma.cz Kdo je to umělec? / Who Is an Artist? Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Kdo je to umělec? / Who Is an Artist?! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Kdo je to umělec? / Who Is an Artist? a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Kdo je to umělec? / Who Is an Artist?.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,18 MB

ISBN: 9788087108550

POPIS
Kým je dnes umělec? Jaká je role umělce či intelektuála ve společnosti? Jaký je vztah mezi teorií a praxí? Takové otázky si klade kniha umělkyně Barbory Kleinhamplové a kritičky umění Terezy Stejskalové. Jedná se o soubor rozhovorů se společensky angažovanými umělci či teoretiky, kteří zároveň konkrétní historický moment, v němž žijí a působí, nějak kriticky a inspirativně myšlenkově pojímají. Kniha představuje mimo jiné úvahy umělkyně a teoretičky Hito Steyerl, filozofů Franca „Bifo“ Berardiho, Borise Groyse a Borise Budena, umělce a kurátora Artura Żmijewského, feministické teoretičky Silvie Federici či uměleckých skupin Bureau of Melodramatic Research a Čto dělať. S texty vedou dialog ilustrace Alexeye Klyuykova a Ladi Gažiové.
STÁHNOUT ČÍST
Umělec má cenu
Kdo Je Londýnský Umělec Ulice Bambi? Autor: Martha Miller | Naposledy Aktualizováno: Únor 2020 Bambi nejprve přišla na street art scénu v 2010, když její značka se objevila v Camdenu, pod portrétem pozdního zpěváka Amy Winehouse.
Naše řeč - Kdo je laureátem (Nobelovy ceny)?
Kým je dnes umělec? Jaká je role umělce či intelektuála ve společnosti? Jaký je vztah mezi teorií a praxí? Takové otázky si klade kniha umělkyně Barbory Kleinhamplové a kritičky umění Terezy Stejskalové. Jedná se o soubor rozhovorů se společensky
SOUVISEJÍCÍ KNIHY