Hospodářská politika USA mezi světovými válkami eBook

Fatimma.cz Hospodářská politika USA mezi světovými válkami Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Hospodářská politika USA mezi světovými válkami! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Hospodářská politika USA mezi světovými válkami a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Hospodářská politika USA mezi světovými válkami.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,58 MB

ISBN: 9788072324729

POPIS
Když Franklin D. Roosevelt vyzval v roce 1932 na souboj o prezidentské křeslo Herberta Hoovera, stávající hlavu státu, nacházela se americká společnost ve stavu pochyb o účelnosti další existence systému vycházející z tržně-ekonomických vztahů. Hospodářská krize táhnoucí se od roku 1929 připravila o většinu majetku desítky milionů Američanů a více jak čtvrtina populace nebyla schopná dlouhodobě nalézt práci. Desetiletí po světové válce přitom znamenalo zlaté období pro americké hospodářství, jemuž se dostalo přízviska Nová éru kapitalismu. V době, kdy se objevil Franklin D. Roosevelt s příslibem New Dealu, trval hospodářský propad již třetí rok. Situace amerického hospodářství byla rozhodujícím faktorem, který formoval základní rámec Rooseveltova programu. Cílem této práce bude pokusit se za pomoci historiografických metod nalézt odpověď na otázku, zda New Deal vybočoval z trendu dlouhodobého vývoje hospodářsko-politického uvažování ve Spojených státech či zda lze vystopovat evoluční logiku, která z něj činí pouze další krok v přirozeném vývoji směrem k posilování státních intervencí do tržní ekonomiky.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Hospodářská politika USA mezi světovými válkami 1918 ...
Srovnání cen Hospodářská politika USA mezi světovými válkami. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 70 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně.
Kniha Hospodářská politika USA mezi světovými válkami 1918 ...
> Naučná a odborná literatura > Historie a fakta > Politika > Hospodářská politika USA mezi světovými válkami. ... Hospodářská krize táhnoucí se od roku 1929 připravila o většinu majetku desítky milionů Američanů a více jak čtvrtina populace nebyla schopná dlouhodobě nalézt práci. Desetiletí po světové válce ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY