Dějiny Srbska eBook

Fatimma.cz Dějiny Srbska Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Dějiny Srbska! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Dějiny Srbska a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Dějiny Srbska.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,19 MB

ISBN: 8071066710

POPIS
Dějiny Srbska jsou rozsáhlým syntetickým dílem, které zpracovalo šest historiků zastupujících všechny generace českých balkanistů. Část z nich se podílela na úspěšném titulu Dějiny jihoslovanských zemí. Kniha nepojednává o dějinách Srbska tradičním způsobem, tedy v rámci výkladu historie národů bývalé Jugoslávie, ale samostatně analyzuje vývoj srbského státu od jeho vzniku až do současné doby. Představuje tak nejen v naší, ale i evropské historiografii průkopnický počin. V rámci soustavného přehledu dějin Srbska autoři akcentovali především historii srbského středověkého státu, vznik a vývoj moderního Srbska v 19. století, situaci v Srbsku v době královské Jugoslávie a za druhé světové války; podrobně analyzovali historii Srbska v posledních necelých patnácti letech, které uplynuly od rozpadu Titovy Jugoslávie. Výklad obohacují kapitoly o kulturním vývoji Srbska, o česko-srbských vztazích a početné, v českém prostředí málo známé obrazové přílohy.
STÁHNOUT ČÍST
Dějiny Srbska - Masaryk University
Dějiny Srbska. Jan Rychlík, Ondřej Vojtěchovský, Miroslav Tejchman, Jan Pelikán, Lubomíra Havlíková, Tomáš Chrobák. Kniha vychází jen několik let po skončení či ztlumení jihoslovanské krize, která v poslední dekádě minulého století hluboce, většinou nepříliš pozitivně poznamenala vývoj Srbska a osudy jeho obyvatel.
Dějiny Srbska | Antikvariát Pod Svícnem | eAntikvariat.cz
Dějiny Srbska začínají v 6. století, kdy přišli jižní Slované na Balkán.. Počátky srbského státu jsou spojeny se dvěma historickými územími, s vnitrozemskou Raškou a s přímořskou Dukljou (Zetou). Ze státotvorného hlediska jsou Srbové mezi posledními národy na Balkáně, kteří vytvořili organizované společenství neboli stát.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY