Vídeň: návod k použití eBook

Fatimma.cz Vídeň: návod k použití Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Vídeň: návod k použití! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Vídeň: návod k použití a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Vídeň: návod k použití.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,29 MB

ISBN: 8086903408

POPIS
Eseje z řady Návod k použití mnichovského nakladatelství Piper jsou určené každému, kdo chce vstřebat informace o kultuře zemí a míst, které mu učarovaly nebo je hodlá v brzké době navštívit, přitom mu ale příliš nevyhovuje strohý a nudně objektivizující styl běžných turistických průvodců. Autory úspěšné sérii bývají zpravidla spisovatelé a publicisté, kteří jsou víceméně také zahraničními hosty, ale na vybraných místech dlouhodobě pobývali nebo stále pobývají a cítí se zde jako doma (trochu výjimkou je zatím jediný česky vydaný svazek Česko: Návod k použití Jiřího Gruši). Autoři tak vtipně a erudovaně přibližují nejen vyhlášené atrakce a obvyklé cestovní cíle, ale také atmosféru míst a zákoutí, jejichž nenápadný půvab zůstává návštěvníkovi většinou utajen. Platí to i o rakouské žurnalistce a spisovatelce Monice Czernin (* 1965), která se ve třinácti kapitolách s gustem ujala nejen role fundované průvodkyně, ale také pozorné a břitké glosátorky. Čtenář se tak důkladně seznámí s vídeňskými hotely, kavárnami i lidovými krčmami (tzv. beisly), zavítá na ples, operu či do tanečního klubu a vůbec pronikne do tajů herecké, umělecké, aristokratické, židovské, staré i moderní Vídně, kterou autorka nikterak nepřikrášluje – nevyhýbá se ani ožehavým tématům, jako jsou například národnostní stereotypy či xenofobie části jejích obyvatel. Monika Czernin, sama původem z české rodiny, v knize neopomíjí ani českou historii Vídně. V rámci žánru dosáhla publikace obzvláště v Německu nebývalého ohlasu – od roku 2003 byla uveřejněna již čtyři vydání. Text doprovázejí černobílé fotografie Juliane Pezold, překlad Dalibor Dobiáš.
STÁHNOUT ČÍST
Viden navod k pouziti | Stojizato.sme.sk
Vídeň - návod k použití: Zdena 2008-11-10 : Uvedenou knížku jsem slouskla nebo také zhltla na dvakrát v Městské knihovně ve svém bydlišti. Doporučuju každému kdo už Vídeň navštívil, aby si osvěžil své dojmy právě četbou této nevelké knížky.
Fiat 500 návod k obsluze / manuál k použití
Návod k použití Český návod k použití je povinnen přikládat prodejce zboží ke každému výrobku. Častým prohřeškem u zboží z dovozu jsou nepřeložené návody v cizím jazyce, nejčastěji anglické, německé nebo francouzské manuály. Manuál Manuál slouží k navádění uživatele ke strávnému nastavení a ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY