Rum eBook

Fatimma.cz Rum Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Rum! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Rum a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Rum.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,91 MB

ISBN: 8073417669

POPIS
Již při pouhém vyslovení slovíčka rum se nám před očima objeví obraz dobré nálady a dobrodružství. Piráti křižující sedmero moří. Roztančení Američané usrkávající rum s coca-colou ve čtyřicátých letech. Současní obyvatelé Manhattanu svírající v rukou sklenici koktejlu Bacardi v oblíbeném klubu.Ve své rozsáhlé knize Charles A. Coulombe, editor díla The Muse in the Bottle a autor knihy Náměstkové Kristovi, sleduje fascinující vznik a dalekosáhlý odkaz rumu –nápoje, který skutečně ovlivnil světové dějiny. Rum se jako produkt destilace zkvašenéhocukru a melasy poprvé objevil v 17. století na Barbadosu pod příhodným jménem rumbullion, které v mluvě britského venkova znamenalo "vřavu". Coulombe se strhujícími podrobnostmi odhaluje, jak se rum bezděčně stal "mazivem otroctví", olejem pro kola tzv. trojúhelníkového obchodu mezi Novou Anglií, Afrikou a Karibskými ostrovy, který rozproudil koloniální ekonomiku. Evropané platili za africké otroky rumem z Karibiku, otroci pěstovali na karibských plantážích cukrovou třtinu a z ní získaná melasa se prodávala Yankeeům, kteří z ní pálili rum a vozili ho přes moře. Hromadilo se bohatství, zrodila se nová hospodářská odvětví a lidské duše se dostaly do soukolí lukrativního, leč bezbožného spojení obchodu, chamtivosti a rumu.Coulombe odkrývá i nepříliš známou, přesto důležitou úlohu, kterou rum sehrál v americké revoluci. Paul Revere si před svou památnou cestou s chutí dopřál několik doušků a pozadu nezaostal ani Ethan Allen. Dokonce i muži zodpovídající za slavné "Bostonské pití čaje" se před cestou do přístavu notně posilnili rumem. Rum se dal snadno převážet a nekazil se, a právě proto se stal nejoblíbenějším nápojem námořníků a korzárů. Jak se v knize praví, rum "udržel britské námořnictvo na vodě tři sta let". Tato kniha prozrazuje pravdu o nápoji, který změnil světové dějiny – od kolonialismu k post-kolonialismu, od otroctví ke svobodě, od viktoriánského brojení proti alkoholu k jeho dnešní oblibě. Kniha RUM je prošpikována skvělými recepty pokrmů a nápojů, je zajímavá, informativní a dokonale opojná.
STÁHNOUT ČÍST
Rum - Wikipedie
Ekta Amerísk heilsurúm frá King Koil, framleidd í Conneticut. Erum með stillanleg rúm og þrýstijöfnunardýnur ásamt miklu úrvali af King Koil heilsurúmum með bestu gormakerfum sem völ er á. Líttu við hjá okkur á Suðurlandsbraut 48 og starfsfólk okkar hjálpar þér að finna draumarúmið.
Karibské rumy | ALKOHOL.cz
The Qur'an includes Surat Ar-Rum (the sura dealing with "the Romans", sometimes translated as "The Byzantines"). The people, known today as Byzantine Greeks, were inhabitants of the Roman Empire and called themselves Ρωμιοί or Ῥωμαῖοι Rhomaioi, Romans.The term "Byzantine" is a modern designation to describe the Eastern Roman Empire, particularly after the major political ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY