Karcinom ledviny eBook

Fatimma.cz Karcinom ledviny Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Karcinom ledviny! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Karcinom ledviny a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Karcinom ledviny.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,66 MB

ISBN: 9788020423443

POPIS
Karcinom ledviny je nejmalignějším tumorem v uroonkologii a Česká republika má již několik let nejvyšší výskyt tohoto závažného onemocnění na světě. Během posledních 2–3 let prochází tato problematika bouřlivým vývojem v řadě směrů. Zlepšují se naše představy o patofyziologii karcinomu ledviny i zobrazovací diagnostické metody. Stále více se uplatňují nové alternativní miniinvazivní postupy při léčbě lokalizovaného onemocnění (laparoskopie, daVinci robotická chirurgie, perkutánní radiofrekvenční ablace a kryoablace). I přesto však zůstává značné procento nemocných s pokročilým a generalizovaným onemocněním, kdy připadají v úvahu komplexní postupy zahrnující léčbu chirurgickou, nové efektivnější režimy biologické léčby, radioterapii, radiochirurgii, metody selektivní embolizace a radiofrekvenční ablaci. Použití bisfosfonátů či radionuklidů se uplatňuje při prevenci a terapii skeletálních komplikací. Všechny tyto moderní trendy zachycuje předkládaná monografie v intencích nových směrů vývoje medicíny u tohoto onemocnění. Součástí publikace je DVD nosič, kde čtenář nalezne ilustrativní videoprezentace, např. provedení roboticky asistované radikální nefrektomie pro karcinom pravé ledviny s použitím Hemolock klipů, roboticky asistované resekce karcinomu solitární ledviny s využitím Habibova laparoskopického skalpelu a další. Specializace – Urologie, Chirurgie, Radiologie a zobrazovací metody, Onkologie, Farmakologie, Nefrologie.
STÁHNOUT ČÍST
Nádory ledvin - Masarykův onkologický ústav, MOÚ
Zhoubný novotvar ledviny mimo pánvičku: Nepatří sem: ledvinné(-á):. kalichy . pánvička - pelvis renalis : C65: Zhoubný novotvar ledvinné pánvičky: Pelviureterální spojení: Ledvinné kalichy - calices renales: C66: Zhoubný novotvar močovodu (ureteru) Nepatří sem: ústí močovodu do měchýře : C67
Rakovina ledvin | uLékaře.cz
karcinom ledviny pro lékaře v denní praxi a pacienty
SOUVISEJÍCÍ KNIHY