Svatý Xaverius a Newtonův mozek eBook

Fatimma.cz Svatý Xaverius a Newtonův mozek Image

INFORMACE

Hledáte knihu Svatý Xaverius a Newtonův mozek? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno none a autorem je Jakub Arbes? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: none

NÁZEV SOUBORU: Svatý Xaverius a Newtonův mozek.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,10 MB

ISBN: 9788086201382

POPIS
Dvě romaneta spisovatele a žurnalisty Jakuba Arbese jistě nenechají žádného čtenáře v klidu.Autor mistrně vypráví příběhy plné záhad, dobrodružství a fabulace, které svým závěrem provokují k přemýšlení nad sebou samým. Svatý Xaverius je vyprávěním spisovatelova přítele, který chtěl rozluštit tajemství Balkova obrazu a jeho snaha nakonec vyústí v tragický závěr. Newtonův mozek je dílem, které svými prvky sahá po označení vědeckofantastický román, jeho obsah však usměrňuje k poznání, že dějiny lidstva jsou vlastně dějinami válek a smrti.
STÁHNOUT ČÍST
Svatý Xaverius a Newtonův mozek | KNIHCENTRUM.cz
1949 - Svatý Xaverius - Newtonův mozek. 1946 - Němci v Čechách. 1941 - Romaneta/Svatý Xaverius, Ukřižovaná, Newtonův mozek. 1940 - Mesiáš II. 1940 - Mesiáš I. 1940 - Episody z roku 1848.
Jakub Arbes - Newtonův mozek | Čtenářský deník | Český ...
Svatý Xaverius je první prózou, kterou na radu J.Nerudy autor označil jako ,,pražské romaneto". Později vydavatelé název žánru zkrátily na pouhé ,,romaneto". Poprvé bylo vydáno v Lumíru roku 1873, kdy mě autor před sebou 14 měsíců vězení za své radikální postoje a názory aktivního publicisty vůči rakouské vládě.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY