Od Panenství k Divokému západu eBook

Fatimma.cz Od Panenství k Divokému západu Image

INFORMACE

Od Panenství k Divokému západu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Lenka Mandová. Přečtěte si s námi knihu Od Panenství k Divokému západu na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Od Panenství k Divokému západu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,86 MB

ISBN: 9788073191337

POPIS
Kniha přináší v intencích snahy po vyrovnání se s minulostí varování před možným opakováním života v totalitě na podkladě životního příběhu ženy, spisovatelky, novinářky, překladatelky, divadelní kritičky Marie Majerové, která se svou celoživotní literární prací a politickou činností podílela na zrovnoprávnění ženy a dítěte. Pocházela z proletářského prostředí, jež ji formovalo. Vždy toužila po "nejkrásnějším světě", jehož uskutečnění očekávala po dovršení socialistické revoluce. Na čas se rozešla s KSČ, ale vždy se zajímala o sociální problémy. Samostudiem, houževnatostí, pílí a svým šarmem se dokázala literárně i společensky prosadit; v době Masarykovy republiky získala nejvyšší literární ceny, roku 1947 titul národní umělkyně, komunističtí vládcové jí udělovali politické řády. Kniha seznamuje se spisovatelčiným vývojem od anarchismu, sociální demokracie, komunismu a avantgardy až ke stalinismu; přináší literárně politické informace od 19. století do roku 1967.
STÁHNOUT ČÍST
Od Panenství k Divokému západu. Úvalská historička ...
Od Panenství k Divokému západu. ... Daleko od domova (vzpomínky a básně) Světazmar. Ezra Pound v Rapallu. Proměny Německa a jeden život. Náhlý klid. Básník Sylvester Pollet.
Mandová Lenka - Knihkupectví Ládví
Od Panenství k Divokému západu-33 %. Skladem. 194 Kč 176 Kč bez DPH. Detail. Newsletter. Nestíháte sledovat novinky na našich stránkách? Přihlaste se k odběru a my Vám je budeme přednostně zasílat na e-mail. Nic Vám již neunikne. Přihlásit odběr. Souhlasím se zpracováním osobních údajů.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY