Napoleon v Rusku eBook

Fatimma.cz Napoleon v Rusku Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Napoleon v Rusku! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Napoleon v Rusku a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Napoleon v Rusku.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,44 MB

ISBN: 9788072685486

POPIS
Napoleon v Rusku s podtitulem Zkáza Velké armády je druhým a závěrečným svazkem práce o tažení roku 1812, v němž chtěl císař Napoleon porazit ruského imperátora Alexandra, sám ale utrpěl navzdory všem vítězstvím porážku, která předznamenala jeho pád.
STÁHNOUT ČÍST
Napoleon v rusku | Sleviste.cz
Vděčný Napoleon nechal jeho jméno vytesat do Vítězného oblouku v Paříži a do Versailles nechal umístit jeho bustu. Jedna z pařížských ulic také nese jeho jméno. Jsou to ostatky vůbec prvního Napoleonova vojevůdce, které se podařilo v Rusku najít. Bonaparte a Gudin se znali od dětství.
Napoleon v Rusku - Jiří Kovařík | Knihy na Martinus.cz
Bilance francouzského tažení v Rusku byla tragická. Podle historika Richarda Riehna čítala francouzská armáda na počátku invaze 685 tisíc mužů, z nichž se v prosinci 1812 z Ruska vrátilo necelých 70 tisíc. Francouz Charles Minard v roce 1869 odhadoval, že z původních 422 tisíc vojáků jich přežilo dokonce jen 10 tisíc.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY