Hanin kufřík eBook

Fatimma.cz Hanin kufřík Image

INFORMACE

Hledáte knihu Hanin kufřík? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2008 a autorem je Karen Levine? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Hanin kufřík.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,36 MB

ISBN: 8071787965

POPIS
Příběh sourozenců Hanky a Jiřího Bradyových, kteří se po deportaci rodičů rázem octli sami v Novém Městě na Moravě. Ovšem po několika měsících i je - desetileté židovské děti odvezli do terezínského ghetta. Jiří nakonec díky mnoha šťastným náhodám válku přežil, v osmačtyřicátém před komunisty utekl do Kanady, kde se postupem času vypracoval na respektovaného podnikatele. O své milované sestře ale nedokázal vypátrat žádné zprávy. Až desítky let po válce ho našla Tuniko Išioka, zakladatelka tokijského centra pro zkoumání holocaustu, které nedal spát tajemný kufr s jménem Hanah. Ta po mnoha letech pátrání našla Jiřího a zrekonstruovala i osud jeho malé sestry.
STÁHNOUT ČÍST
Hanin kufřík (Karen Levine) | Detail knihy | ČBDB.cz
Úvod » Hanin kufřík Obal anglické verze. Docela obyčejný kufřík s nápisem Hana Brady, datum narození 16.května 1931 a slovem "Waisenkind" (sirotek). Tento kufřík se dostal do Tokia z Osvětimi, koncentračního tábora. Japonské děti každý den přicházejí do muzea a stále více je trápí otázky: "Kdo byla Hana Brady?
Hanin kufřík - (c) Česká televize - YouTube
Hanin kufřík Stránka naposledy upravena 21:19, 2 Zář 2011 uživatelem Dagmar Sedlákov ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY