Jak se vyprávějí dějiny dětem po celém světě eBook

Fatimma.cz Jak se vyprávějí dějiny dětem po celém světě Image

INFORMACE

Hledáte knihu Jak se vyprávějí dějiny dětem po celém světě? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Marc Ferro? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Jak se vyprávějí dějiny dětem po celém světě.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,48 MB

ISBN: 9788020030184

POPIS
Autorovi, profesorovi pařížské École des hautes études en sciences sociales (EHESS), šlo v této knize podle jeho vlastních slov „o zpochybnění tradiční koncepce ,světových dějin‘“. „Nezačnu faraony a neskončím Chomejním či nepokoji v Polsku, neboť obdobný postup by se hlásil k teleologické vizi dějin, ať už je jejich hybatelem křesťanství, marxismus nebo prostě jen vychází z myšlenky pokroku,“ píše v předmluvě. Vytkl si obtížný úkol podat výklad o různých konceptech pohledu na historii v jednotlivých zemích a společnostech a provést vzájemné srovnání těchto konceptů. Pojetí týchž událostí a historických jevů se navzájem často velmi výrazně odlišuje a je ovlivňováno nejenom aktuální politickou situací v té které zemi, ale především kolektivním vědomím společnosti, které se utvářelo v průběhu celého jejího vývoje. Kniha vyšla ve Francii poprvé v roce 1981, rozšířené vydání, které se nyní představuje českým čtenářům, je z roku 2004.
STÁHNOUT ČÍST
Jak se vyprávějí dějiny dětem po celém světě ...
Jak se vyprávějí dějiny dětem po celém světě Marc Ferro Autorovi, profesorovi pařížské École des hautes études en sciences sociales (EHESS), šlo v této knize podle jeho vlastních slov „o zpochybnění tradiční koncepce ,světových dějin'".
Jak se vyprávějí dějiny dětem po celém světě | Najporta…
Jak se vyprávějí dějiny dětem po celém světě - Ferro Marc . Autorovi, profesorovi pařížské École des hautes études en sciences sociales (EHESS), šlo v této knize podle jeho vlastních slov „o zpochybnění tradiční koncepce ,světových dějin'".
SOUVISEJÍCÍ KNIHY