Učení mistrů eBook

Fatimma.cz Učení mistrů Image

INFORMACE

Učení mistrů je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Josef Veselý. Přečtěte si s námi knihu Učení mistrů na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Učení mistrů.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,76 MB

ISBN: 8086226581

POPIS
V novodobém hermetismu lze vystopovat dva proudy, jež jsou patrné dodnes. První z nich, prezentovaný hlavně představiteli tzv. francouzského magického obrození, si kladl za cíl obnovu tradičního hermetického učení v jeho původní čistotě. Tento směr byl u nás reflektován prvorepublikovou Universalií a díky tomu je v Čechách poměrně dobře znám. Zastánci druhého proudu se nesnažili sestavit mozaiku pravdy z dochovaných střípků, nýbrž se pokoušeli ztracenou pravdu znovu objevit. Ani oni ovšem nebudovali své myšlenkové koncepty na zelené louce, ale jejich vlastní poznání a pochopení věci pro ně bylo přednější než tradice, navíc často nejistá. Použili metodu konstrukce namísto rekonstrukce. K jakým výsledkům došli? K různým, vždy však zajímavým. Právě těmto konstruktérům je věnována tato kniha. V knize je vybaráno celkem deset osobností novodobého světového hermetismu, z nichž všechny mají jednu věc společnou: v Čechách se o jejich učení ví, až na výjimky, jen velmi málo nebo téměř nic.
STÁHNOUT ČÍST
Učení mistrů (Josef Veselý) | Detail knihy | ČBDB.cz
Učení mistrů moudrosti - základní instrukce ... Přes tento most sem budou přicházet učení o důležitých životních zákonech, kterými je již od pradávna velkými bytostmi řízen rozvoj života. Tyto bytosti již pomocí těchto zákonů dosáhly své dokonalosti, znají již cestu a dokáží ji žákům zprostředkovat. ...
Kniha: Učení mistrů - Josef Veselý | Knihy.ABZ.cz
Koupit Koupit eknihu. V novodobém hermetismu lze vystopovat dva proudy, jež jsou patrné dodnes. První z nich, prezentovaný hlavně představiteli tzv. francouzského magického obrození, si kladl za cíl obnovu tradičního hermetického učení v jeho původní čistotě.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY