Imaginace a její patologie eBook

Fatimma.cz Imaginace a její patologie Image

INFORMACE

Imaginace a její patologie je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor James Phillips. Přečtěte si s námi knihu Imaginace a její patologie na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Imaginace a její patologie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,23 MB

ISBN: 8072547496

POPIS
Od knihy Johna Locka Esej o lidském rozumu až po nejnovější vydání Diagnostického a statistického manuálu duševních poruch bylo na šílenství pohlíženo jako na směsici pochybených myšlenek podnícených vyšinutou a divokou imaginací. Tato kniha, jež je sborníkem esejů patnácti autorů, dokazuje, že vztah imaginace a patologických jevů je tak různorodý a komplikovaný jako lidská existence samotná. Imaginace má moc nejen reagovat na okolní svět, ale dokáže jej i přetvářet. A tato moc je jako dvousečná zbraň: je zároveň destruktivní i kreativní.Nedávné objevy v oblasti genetiky a věd zabývajících se nervovým systémem posílily empirický přístup v psychiatrii. V důsledku toho se poněkud zapomíná na subjektivní aspekty patologické zkušenosti. V této knize se tvrdí, že zkoumání imaginace a její patologie má ohromné zpoždění a že taková integrace bude velice plodná pro teorii i klinickou praxi. Jelikož imaginace může být kreativně integrační, ale i patologická, zdůrazňuje tato kniha holistický, terapeutický aspekt představivosti stejnou měrou jako její možné destruktivní následky.Kniha pojednává o filosofickém pohledu na patologickou imaginaci, vztahu patologické imaginace a psychodynamické tradice a představuje charakteristické případy patologické imaginace při onemocnění schizofrenií, u mladistvých, u umělců (Václav Nižinský) a v oblasti náboženství (svatý Antonín).James Phillips je mimořádným profesorem psychiatrie na Yale School of Medicine. James Morley je mimořádným profesorem klinické psychologie na Ramapo College v New Jersey.
STÁHNOUT ČÍST
Imaginace a její patologie - daryzivota.sk
Srovnání cen Imaginace a její patologie. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 50 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně.
Imaginace a její patologie - James Morley, James Phillips ...
Kupte knihu Imaginace a její patologie (James Morley) s 26 % slevou za 221 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY