Údolí Faraonů eBook

Fatimma.cz Údolí Faraonů Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Údolí Faraonů! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Údolí Faraonů a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Údolí Faraonů.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,81 MB

ISBN: 8073621630

POPIS
Příběh dvou mužů, kteří měli stejný cíl - znova objevit starověký Egypt a jeho dávno zaniklou kulturu. Vědci žijíci ve druhé půli 19. století Francouz Auguste Mariette, odvážný hazardér, a Němec Heinrich Karl Brugsch, decentní až nesmělý muž, se setkali v legendárním Údolí králů, největší archeologické klenotnici světa. Sledovali společný cíl snílků a rivalů ve službách archeologie, jejichž krédo vyslovil německý průkopník dokumentace vzácných egyptských nálezů Ludwig Borchardt: "Pátrání po našich počátcích nás naplňuje štěstím. Svému životu můžeme porozumět jen s jejich znalostí." Na základě osobních zápisků obou badatelů napsal P. Vandenberg knihu nabitou napětím a odhalující méně známé stránky archeologie.
STÁHNOUT ČÍST
Údolí králů - skryté hrobky faraonů - Desperado.cz
Údolí králů bylo pro královské pohřby vybráno z několika důvodů - především pro kvalitní vápencové podloží - pevné, silné a na některých místech bez prasklin a puklin. Dlouhé wádí, kterým procházela pohřební procesí, se vine od severního konce thébské nekropole na západ do Údolí králů.
Hrobka faraona Sethi I. KV 17 - Starověký Egypt
V zemi faraonů. O pořadu. Úvodní stránka. Přehled dílů. Diskuse. Napište nám. Údolí králů (12/15) Neděle 18. 6. 2006 na ČT2. Nastavit připomenutí ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY