Utonulá eBook

Fatimma.cz Utonulá Image

INFORMACE

Utonulá je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Margriet de Moorová. Přečtěte si s námi knihu Utonulá na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Utonulá.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,54 MB

ISBN: 8071858256

POPIS
Román nizozemské prozaičky přináší v příběhu dvou sester odehrávajícím se na pozadí katastrofálních záplav, jež postihly jižní část země během zimy roku 1953, neobyčejně zdařilou variaci na autorčino oblíbené téma nicotné události či náhody, jež natrvalo poznamená zbytek života jejích hrdinů. Zatímco třiadvacetiletá Lidy důvěřivě odjíždí na jeden ze zeelandských ostrovů zastoupit o dva roky mladší sestru na návštěvě její kmotřenky, Armanda se chystá ve společnosti sestřina manžela na amsterdamský večírek. V tu chvíli ještě nikdo netuší, že Lidy zůstávají pouhé dva dny života a Armanda se po její smrti vdá za jejího muže, jako by měla beze zbytku převzít sestřinu životní roli. A přece jako by plnost posledních okamžiků Lidina života uprostřed běsnícího živlu vydala za celá desetiletí Armandiny nové existence ubíhající v pohodlí a klidu, ale postrádající opravdovost a vnitřní smysl. Mimořádně působivý román de Moorové tak lze číst jako strhující drama katastrofy neodvratně zasahující do lidského života, jako psychologickou sondu do složitého přediva sourozeneckého vztahu i jako podobenství o věčné křehkosti půdy pod našima nohama.
STÁHNOUT ČÍST
Slavičí hnízdo/Utonulá - Agatha Christie,Jan Novotný,Pavel ...
Podle dotyčné utonulá turistka nezvládla silné... byly živé, jedna utonula," přiblížila tragédii dcera.... Podle informací TN.cz údajně utonula nedaleko od břehu, když... Řeka Morava vyplavila tělo mrtvého muže: Policie vyhlásila mezinárodní pátrání po totožnosti
Utonulá • RESPEKT
Aktuálně.cz - kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze světa. Na Vanském jezeře na východě Turecka se ve čtvrtek potopila loď s migranty z Pákistánu, Bangladéše a Afghánistánu, neštěstí nepřežilo sedm lidí, dalších 64 se zachránilo.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY