Beskydy eBook

Fatimma.cz Beskydy Image

INFORMACE

Hledáte knihu Beskydy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je none? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Beskydy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,50 MB

ISBN: 9788090507944

POPIS
Čtvrtá kniha o Beskydech s názvem navazuje na tři předcházející, pojednávající o hmotné kultuře obyvatel Beskyd v dějinném procesu osídlování podhůří a hor (Stavby a život v nich z r. 2011, Zdroj práce a obživy z r. 2012 a Dny všední i sváteční z r. 2013).Nyní čtenářům předkládáme poslední díl z tohoto cyklu o Beskydech s tématikou beskydské turistiky. Obsah publikace je sestaven chronologicky, zahrnuje vývoj turistiky od doby rakousko-uherské monarchie, expanzi turismu v období první republiky, zlomové období let 1938-1945, turistiku a rekreaci od socialismu až po současnost a to včetně několika exkurzů. Nechybí ani komplexní zpracování historie a činnosti turistických spolků včetně informací o jejich útulnách a chatách. Nedílnou součástí je bohatá písemná a ikonografická dokumentace z období cca 130 let historie beskydské turistiky.Kniha vznikla v autorském kolektivu pod vedením tajemníka Ústavu historických věd Mgr. Martina Pelce, Ph.D. Nedílnou součástí textu tvoří ikonografie o počtu 584 ks dokumentující podstatné stránky turistiky v Beskydech od 80. let 19. století do současnosti.Celobarevný tisk na křídovém papíře 150 g.
STÁHNOUT ČÍST
Moravskoslezské Beskydy - Wikipedie
Beskydy, mapa pohoří; Beskydy,Beskydy na mapě - rozhledny, vrcholy, horské chaty v Beskydech, vodopády
Beskydy - Valašsko - ubytování a pobyty - Skrz.cz
Ubytování v Beskydech - výběr ubytování z objektů databáze e-chalupy.cz. Chaty, chalupy, penziony a soukromé apartmány z oblasti Beskydy.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY