Jan Fridrich z Valdštejna eBook

Fatimma.cz Jan Fridrich z Valdštejna Image

INFORMACE

Hledáte knihu Jan Fridrich z Valdštejna? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je Jiří Havlík? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Jan Fridrich z Valdštejna.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,18 MB

ISBN: 9788074296284

POPIS
Arcibiskup Jan Fridrich (Bedřich) z Valdštejna (1642–1694) patří k významným postavám českých dějin 17. století. Ve 2. polovině století představoval právě on nejvyšší autoritu českého duchovenstva – organizoval rekatolizaci, mj. prostřednictvím spolupráce s církevními řády, rekonstrukce farní sítě, literárního mecenátu a dalšími metodami. Tato stránka působení Jana Fridricha z Valdštejna je velmi důležitá a v knize se jí dostává náležité pozornosti – pražský arcibiskup stál v centru kulturního dění a shromáždil okolo sebe umělce, literáty i hudebníky. Jeho život a působení poskytuje komplexní vhled do kulturního a politického vývoje českého státu a církve v období, které zdaleka nebylo jen dobou „temna“. Monografie Jiřího Havlíka se zabývá i druhým životem Jana Fridricha z Valdštejna, neboť zajímavě ilustruje jak úsilí o nalezení českého světce v raném novověku, tak snahu hledat „vlastence“ v řadách české pobělohorské společnosti, tolik typickou pro 19. století.
STÁHNOUT ČÍST
Havlík Jiří: Jan Fridrich z Valdštejna - Arcibiskup a ...
Arcibiskup Jan Fridrich (Bedřich) z Valdštejna (1642-1694) patří k významným postavám českých dějin 17. století. Ve 2. polovině století představoval právě on nejvyšší autoritu českého duchovenstva - organizoval průběh rekatolizace, mimo jiné prostřednictvím spolupráce s církevními řády, rekonstrukce farní sítě, literárního mecenátu a dalšími metodami.
Jan Fridrich z Valdštejna - Jiří M. Havlík - Megaknihy.cz
Arcibiskup Jan Fridrich (Bedřich) z Valdštejna (1642-1694) patří k významným postavám českých dějin 17. století. Ve jeho druhé polovině představoval právě on nejvyšší autoritu českého duchovenstva - organizoval rekatolizaci, mj. prostřednictvím spolupráce s církevními řády, rekonstrukce farní sítě, literárního mecenátu a dalšími metodami.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY