Kyklop eBook

Fatimma.cz Kyklop Image

INFORMACE

Kyklop je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Ranko Marinković. Přečtěte si s námi knihu Kyklop na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

NÁZEV SOUBORU: Kyklop.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,98 MB

ISBN: 8071855804

POPIS
Významný román moderní chorvatské literatury s ústřední postavou mladého senzitivního intelektuála, divadelního kritika Melkiora Tresiće, je zasazen do prostředí bohémsko-intelektuálních kruhů Záhřebu v předvečer přepadení Jugoslávie vojsky fašistické Osy na jaře r. 1941. Problém psychologické existence svého hrdiny předkládá autor na široké ploše a v množství poloh vnitřních monologů, vizionářských halucinací, realisticky konkrétních až naturalistických dialogů a polemik, řetezců hříček se slovy a jejich významy a dalších jazykových a stylových prostředků, jež svědčí o široké intelektuální erudici autora a inspiraci především vlivem Krležovým a Proustovým.
STÁHNOUT ČÍST
skleník LANITPLAST KYKLOP 3x6 m PC 4 mm
Skleník LanitPlast KYKLOP 2 x 3 m PC 4 mm: Příslušenství, které obdržíte od nás ke koupi skleníku KYKLOP 2 x 3 m PC 4 mm od nás: Speciální čistící prostředek na skleníky - nenarušuje polykarbonát (ilustrativní foto); 2x silikonový tmel čirý 310 ml na polykarbonát, který využijete k zatěsnění čel skleníku a uzavřete jím komůrky polykarbonátu
Cvičení v karanténě - Judo Club Kyklop
Homérovi Kyklopové. Kyklopové byli obrovští jednoocí netvoři, kteří žili na ostrově stejného jména. Obvykle je pod termínem „Kyklop" odkazováno na Polyféma, syna Poseidona a Thoose.Právě tohoto Kyklopa se podařilo Odysseovi oslepit a díky tomu se svými druhy unikl z jeho jeskyně. Ztratil však za svého pobytu na ostrově ze svých dvanácti lidí plnou polovinu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY