Ludvík XIV. eBook

Fatimma.cz Ludvík XIV. Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Ludvík XIV.! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Ludvík XIV. a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Ludvík XIV..pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,34 MB

ISBN: 9788073531416

POPIS
Jedné chladné lednové noci zmizel přímo z paláce mladý král Ludvík XIV., který do Aix přijel, aby uklidnil nepokoje otřásající touto provincií. Je snad strůjcem únosu Kašpar Glandeves-Niozelles, hlava marseilleských rebelantů? Či dokonce František de Gallaup, bývalý gardový kapitán prince de Condé odsouzeného k smrti a toho času na útěku? Nebo snad za vším stojí slečna de Montpensier, králova sestřenice, která neváhala dát na krále v době frondy střílet? Ludvík Fronsac má pouhých několik hodin na to, aby zapeklitou historii rozmotal a panovníka nalezl.
STÁHNOUT ČÍST
Ženy Ludvíka XIV. - České reálné gymnázium
Oproti všeobecně rozšířené představě trávil Ludvík XIV. většinu svých dní tvrdou a vyčerpávající prací. Celý dvůr se řídil denním rytmem panovníka, který začínal svůj den kolem osmé hodiny ceremoniálem malého a velkého vstávání.
Operace anální píštěle Ludvíka XIV: Stala se módní ...
Ludvík XIV. se oženil se svojí sestřenicí Marií Terezou a měl s ní šest dětí, ale přežilo jenom jedno, a to byl Velký Dauphin(Ludvík, 1661-1712). Filipa Orleánského oženili s Henriettou Anglickou. S ní měl tři děti - Marii Louisu Orleánskou(1662-1689), Filipa Karla(1664-1666) a Annu Marii Orleánskou(1664-1728)
SOUVISEJÍCÍ KNIHY