Z Brandejsa do Bruselu eBook

Fatimma.cz Z Brandejsa do Bruselu Image

INFORMACE

Z Brandejsa do Bruselu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Josef Kreuter. Přečtěte si s námi knihu Z Brandejsa do Bruselu na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Z Brandejsa do Bruselu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,98 MB

ISBN: 9788020033047

POPIS
Život na malém městě v prvních poválečných letech a v tíživé atmosféře padesátých let, dělnická a následně i studentská Praha let šedesátých, v jejich závěru pak dvojí, zcela mimoběžné prostředí – francouzské a české. V období normalizace trochu usedlé prostředí Ekonomického ústavu a potom mnohem živější ruch v Prognostickém ústavu (obě instituce byly součástí tehdejší ČSAV), jehož výstupní zprávy se snažily vládnoucím představitelům opatrně naznačovat, že socialistická ekonomika spěje neodvratně ke zhroucení. Následné hektické roky počátku devadesátých let, kdy bylo třeba zvládnout transformaci ekonomiky, rozdělení státu a zapojení do struktur vyspělého západního světa, prostředí vysoké diplomacie – při sjednávání asociační dohody a přípravě přístupových jednání do tehdejších Evropských společenství (předchůdce Evropské unie) a na velvyslanectví v Paříži. A mezitím zážitky, někdy dramatické, jindy úsměvné, z nespočetných putování českou, slovenskou a francouzskou krajinou. To vše najde čtenář ve skvěle a často s humorem psaných vzpomínkách muže, který nikdy nepatřil k mediálně sledovaným politickým osobnostem, ale přesto se významnou měrou zasloužil o to, že Československá a následně Česká republika znovu získala prestiž jednoho z vyspělých evropských států.
STÁHNOUT ČÍST
Z Brandejsa do Bruselu - Josef Kreuter | KOSMAS.cz - vaše ...
Většina autobusových spojů vyráží z nádraží Gare du Nord v Bruselu. První z nich vyjíždějí již v 5:30 ráno a poslední se do Londýna vydávají ve 23:30. Většina spojení je bez přestupu a do Londýna se dostanete během 6,5 až 7,5 hodin. Vlaky z Bruselu do Londýna. Vlaky nabízejí pohodlnou a rychlou variantu dopravy.
LEVNÉ LETY z Prahy do Bruselu - Tripadvisor - [PRG - BRU]
Z Brandejsa do Bruselu od Josef Kreuter v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY