Znetvořená demokracie eBook

Fatimma.cz Znetvořená demokracie Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Znetvořená demokracie! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Znetvořená demokracie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Znetvořená demokracie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,36 MB

ISBN: 9788024636610

POPIS
Tato kniha je příspěvkem k debatě o současné krizi demokracie a možnostech jejího řešení. Autorka toto téma uchopuje prostřednictvím rozboru demokratických znetvoření, která nejsou kritikami demokracie samotné, ale spíše nezdařilými teoretickými a praktickými pokusy o její nápravu. Hovoří o třech znetvořeních: epistemickém, populistickém a plebiscitářském; všechna tato znetvoření mají společné to, že deformují procedurální povahu demokracie a tím snižují schopnost občanů ovlivňovat veřejné rozhodování.Publikace je zároveň přesvědčivou obhajobou reprezentativní demokracie řešící aktuální otázku nebezpečí koncentrace mediálního vlastnictví. Představuje inovativní akademický text se schopností srozumitelně se vyjádřit a zaujmout stanovisko k řadě závažných problémů současných liberálnědemokratických režimů, které lze pozorovat i v České republice.
STÁHNOUT ČÍST
Urbinati, Nadia : Znetvořená demokracie: mínění, pravda a lid
Tato kniha je příspěvkem k debatě o současné krizi demokracie a možnostech jejího řešení.
Znetvořená demokracie: Mínění, pravda a lid | Dumknihy.cz ...
Znetvořená demokracie Mínění, pravda a lid. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Celkové hodnocení (1x) Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY