Šikmý kostel eBook

Fatimma.cz Šikmý kostel Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Šikmý kostel! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Šikmý kostel a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Šikmý kostel.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,11 MB

ISBN: 9788088362005

POPIS
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.Barbora, Julka a Ludwik jsou představiteli tří naprosto odlišných dějových linií, které se však na mnoha místech proplétají a vytvářejí plastický obraz polozapomenutých časů, jejichž drsnost je pro dnešního čtenáře v mnoha ohledech téměř nepředstavitelná. Každý z hrdinů čelí životním výzvám po svém: někdo se jim trpně poddává, jiný se snaží uchopit šance, které mu kvasící doba nabízí. Do všech osudů však opakovaně a nemilosrdně zasahují velké dějiny, které úsilí obyčejného člověka mohou snadno proměnit na prach. Anebo ne.Příběh je vystavěn na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románově tvorbě zpracovány. Vyprávění ubíhá v dramatickém tempu a natolik autenticky, že se děj před očima čtenáře mnohdy mění na film zaznamenávající i to, co donedávna zůstávalo skryto ve třinácté komnatě české historie.
STÁHNOUT ČÍST
Šikmý kostel - Románová kronika ztraceného města, léta ...
Šikmý kostel Autor Karin Lednická. Populární; Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí.
Šikmý kostel - Knihy.cz
Šikmý kostel na mě zapůsobil už jen samotnou obálkou a anotací. Vyprávění je velmi poutavé, dojemné a knihu musíte nějakou dobu zpracovat. Vždy jsem hledala nějaký takto propracovaný, chytlavý příběh, což je přesně tento a ještě je od české autorky, což je obrovské plus navíc.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY