Konfuciánství od počátků do současnosti eBook

Fatimma.cz Konfuciánství od počátků do současnosti Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Konfuciánství od počátků do současnosti! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Konfuciánství od počátků do současnosti a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Konfuciánství od počátků do současnosti.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,35 MB

ISBN: 9788020021908

POPIS
Kniha přináší ve více než 1500 heslech, jako první publikace v českém jazyce, základní přehled konfuciánství v celé jeho rozmanitosti od nejstarších dob až do současnosti. Autor se zaměřuje téměř výlučně na vývoj tohoto filosoficko-náboženského systému na území Číny, pouze výjimečně upozorňuje na rozšíření konfuciánství i do jiných zemí východní Asie. V rozsáhlém historickém úvodu, zahrnujícím i předkonfuciánské období, seznamuje čtenáře s významem konfuciánství v dějinách čínského myšlení. V samotných heslech věnuje autor rozsáhlý prostor specifickým konfuciánským filosofickým termínům a jejich přesahu do jiných myšlenkových systémů. Čtenář v knize najde rozsáhlé informace nejen o klasickém konfuciánství a neokonfuciánství, ale i o moderním konfuciánství 20. a 21. století a nejvýznamnějších představitelích všech vývojových období. Kniha se stane neocenitelnou pomůckou nejen všem zájemcům o čínské myšlení, ale také profesionálním religionistům, etnografům, historikům, filosofům, orientalistům a dalším zájemcům.
STÁHNOUT ČÍST
Konfuciánství od počátků do současnosti - Vladimír Liščák ...
Kniha přináší ve více než 1500 heslech, jako první publikace v českém jazyce, základní přehled konfuciánství v celé jeho rozmanitosti od nejstarších dob až do současnosti. Autor se zaměřuje téměř výlučně na vývoj tohoto filosoficko-náboženského systému na území Číny, pouze výjimečně upozorňuje na ...
Kniha Konfuciánství od počátků do současnosti | Moja-Kniha.cz
Konfuciánství od počátků do současnosti; Konfuciánství od počátků do současnosti LIŠČÁK VLADIMÍR. Přidat Odebrat Ks. ... 1500 heslech, jako první publikace v českém jazyce, základní přehled konfuciánství v celé jeho rozmanitosti od nejstarších dob až do současnosti.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY