Etruskové eBook

Fatimma.cz Etruskové Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Etruskové! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Etruskové a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Etruskové.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,71 MB

ISBN: 8071063517

POPIS
Dávno zmizelý národ vynikající pozoruhodnou úrovní kultury, jehož dějiny jsou spojeny s životem na Apeninském poloostrově v 8.–4. století před naším letopočtem. Etruskům se stal osudným vznik římského impéria. Římané je postupně začlenili do své říše, bez skrupulí a respektu převzali pokročilou kulturu a postupně asimilovali její nositele. Etruskové přitahují archeology z celého světa neprobádaností, rychlostí svého zmizení i rozvinutou kulturou, která ještě zdaleka neodhalila svá tajemství.
STÁHNOUT ČÍST
Dějiny Itálie - Wikipedie
Etruskové, národ, který ve starověku obýval v záp. části střední Itálie kraj stejného jména (dn.Toskánsko). Původ Etrusků není zatím bezpečně doložen. Převládá názor, že šlo o přistěhovalce z Malé Asie nebo Blízkého Východu, což měly potvrzovat i jejich legendy.
Starověký Řím (Etruskové a počátky Říma, Řím jako ...
Etruskové jsou poměrně málo známou civilizací, která však významně ovlivnila evropskou kulturu - jejich architektura, literatura i způsob života se staly inspirací pro římskou civilizaci, která byla dlouhou dobu v Evropě dominantní.. Slovo "Etruskové" pochází od Římanů. Příslušníci této civilizace nazývali sami sebe "Rasenna".
SOUVISEJÍCÍ KNIHY