Ani vojna, ani mír eBook

Fatimma.cz Ani vojna, ani mír Image

INFORMACE

Hledáte knihu Ani vojna, ani mír? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je Vít Smetana? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Ani vojna, ani mír.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,77 MB

ISBN: 9788074223587

POPIS
Kniha analyzuje dramatické momenty z novodobých československých a středoevropských dějin, jež se odehrály v předvečer druhé světové války a na prahu války studené. Tyto epizody z období narůstajícího mezinárodního napětí jsou zasazeny do širšího kontextu politiky velmocí vůči regionu. Na základě mnohaletého výzkumu v řadě archivů několika zemí nalézá autor racionální vysvětlení pro konkrétní britské či americké kroky, s nimiž se soudobá česká publicistika tak snadno a rychle vyrovnává slovy „appeasement“ či „sféry vlivu“. Naopak poukazuje na aktivní československou úlohu v procesu vytváření budoucího sovětského bloku.
STÁHNOUT ČÍST
Ani vojna ani mír - Vít Smetana | Knihy Dobrovský
Ani vojna, ani mír Kniha analyzuje dramatické momenty z novodobých československých a středoevropských dějin, jež se odehrály v předvečer druhé světové války a na prahu války studené. Tyto epizody z období narůstajícího mezinárodního napětí jsou zasazeny do širšího kontextu politiky velmocí vůči regionu.
Ani vojna, ani mír | Knihkupectví PANT
Ani vojna, ani mír Vít Smetana. Kniha analyzuje dramatické momenty z novodobých československých a středoevropských dějin, jež se odehrály v předvečer druhé světové války a na prahu války studené.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY