Othello eBook

Fatimma.cz Othello Image

INFORMACE

Hledáte knihu Othello? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2014 a autorem je William Shakespeare? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Othello.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,61 MB

ISBN: 9788072584949

POPIS
Žárlivost dokáže rozleptat i tu nejpevnější lásku. Studie o lidské slabosti? Především hra, která se neustále vrací na jeviště. Kromě textu hry kniha obsahuje také přehlednou stať o všech uvedeních Othella v Národním divadle, rozhovor s překladatelem a jeho zevrubnou studii o hře a také původní povídku, která kdysi Shakespeara inspirovala. Kromě toho nechybí obrazový doprovod historický i ze současné inscenace. Kniha vychází u příležitosti premiéry Othella ve Stavovském divadle (Othella hraje Karel Dobrý, Desdemonu Magdalena Borová, Jaga David Prachař, režie Daniel Špinar).
STÁHNOUT ČÍST
Othello (színmű) - Wikipédia
»Othello« ist eines der meistgespielten Shakespeare-Stücke auf deutschen Bühnen. Bis in die heutige Zeit geht von den Themen des Dramas eine große Faszination aus: Liebe und Hass, Eifersucht und Intrigen, Fremdenhass und Gewalttaten beschäftigen seit jeher nicht nur Theaterbesucher.
Othello | Summary & Characters | Britannica
Hra Reversi (Othello) je desková hra pro dva hráče hraná na šachovnici 8 x 8 polí s kameny dvou barev. Hráči na šachovnici pokládají kameny své barvy tak, aby právě položený kámen a jiný kámen své barvy uzavřeli souvislou řadu soupeřových kamenů.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY