Samotář eBook

Fatimma.cz Samotář Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Samotář! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Samotář a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

NÁZEV SOUBORU: Samotář.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,26 MB

ISBN: 8072990012

POPIS
Vypravěč románu, do něhož autor částečně promítl své vnitřní běsy, se domnívá, že v pětatřiceti letech je nejvyšší čas odejít do ústraní. Nečekané dědictví mu umožní skončit s nudnou prací v bezejmenné kanceláři, koupit si tuctový byt v tuctové čtvrti, uzavřít se v něm a pomalu se učit umírat. Nepřestává se přitom divit klopotnému snažení svých bližních, jejich schopnosti zapomínat, a hlavně tomu, že mohou mít ještě nějaké názory, přání či vášně. On sám si zapovídá myslet a kontakt s vnějším světem omezuje na pravidelnou docházku do místní restaurace, četbu katastrofických zpráv v novinách a ranní návštěvy posluhovačky. Jak je možné, že tohle nicotné individuum má svůj půvab? Nehynoucí touha poznat nepoznatelné, naléhavý pocit vlastní ohraničenosti v čase a trvalé vědomí zázračnosti veškerenstva mu totiž udělují téměř mystický, pascalovský rozměr. Stává se užaslým svědkem občanské války všech proti všem a stahuje se ještě více do ulity. Román končí vidinou hroutícího se světa, který konečně dokáže zbořit své hranice a otevřít se věčnosti. S Ioneskem v Samotáři sestupuje metafyzika v pravém slova smyslu na ulici, a Arthuru Schopenhauerovi nahlíží přes rameno Alfred Jarry.
STÁHNOUT ČÍST
Samotář - Wayne Teddy | Knihy Dobrovský
50+ videos Play all Mix - M. David - Samotář ( by Marosh ) YouTube; Máma - Duration: 4:45. Michal David - Topic 39,268 views. 4:45.
Bonstella - Největší výběr filmů na DVD, Blu-Ray a UHD
SAMOTÁŘ. Fotky; O albu; Fotodárky 12. 5. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album. Vytvořte ze svých fotek : Fotoknihu Pexeso Kalendář Fotky Odstranění fotek a videí z alba. Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci. Smazat vybrané ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY