Za hory, za moře a zpátky eBook

Fatimma.cz Za hory, za moře a zpátky Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Za hory, za moře a zpátky! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Za hory, za moře a zpátky a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Za hory, za moře a zpátky.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,72 MB

ISBN: 9788074227059

POPIS
Cestování bylo nedílnou součástí životního stylu šlechty. Zkušenosti získané v zahraničí se v mnoha případech také odrazily v pozdějších aktivitách osob, jimž v žilách kolovala modrá krev. Nejinak tomu bylo u výprav podniknutých v době pozdního osvícenství a počátků romantismu, kterým se kniha věnuje. Na co se urození během svých pobytů mimo vlast soustředili? Jakou roli v tomto ohledu sehrály právě osvícenství a romantismus? V jakých oblastech je možné hledat dědictví a odkaz putování šlechticů a aristokratů? Skutečnost, že výpravy utvářely nejen osobnosti jednotlivců vydávajících se do neznámého prostředí, ale mohly mít i dalekosáhlé důsledky dotýkající se celé společnosti, rozvoje vědeckého bádání a šíření vynálezů, ukazuje autor na příkladu cest a aktivit Jana Rudolfa Czernina z Chudenic, Aloise I. Josefa z Liechtensteina, Leopolda Berchtolda z Uherčic, Hugo Františka ze Salm-Reifferscheidtu a arcivévody Jana Rakouského.
STÁHNOUT ČÍST
VLOG z Jordánska | Zpátky u Mrtvého moře! - YouTube
"Za hory, za doly, mé zlaté parohy, kde se pasou? Smolíčka pacholíčka jeskyňky nesou!" Naštěstí ho jelen zaslechl, přiběhl, jeskyňkám ho vzal a odnesl ho zpátky domů. Tam Smolíčkovi pořádně vyhuboval. Od té doby už Smolíček pacholíček nikdy zlým jeskyňkám neotevřel.
Myšlenky o ...: VELKÁ CESTA TAM A ZASE ZPÁTKY 8
A taky slyším muziku až ven. Ale zeptám se paní, co jde kolem a ona ať počkám. Za chvilku je zpátky a že by to snad šlo a už kráčí chlapík a ať jdu s nim. Vede mě dolů po schodech a pak do místnosti. Díra. Postele nevábný a sprcha na chodbě. Ale do stanu nejdu, určitě by mě tu sežral medvěd. Tak beru za 30 lei.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY