Letec eBook

Fatimma.cz Letec Image

INFORMACE

Letec je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Evgenii Vodolazkin. Přečtěte si s námi knihu Letec na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Letec.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,16 MB

ISBN: 9788073907075

POPIS
Nový román od autora bestselleru Laurus, jenž získal ceny Big Book a Jasná Poljana a byl finalistou Russian Booker. Podle časopisů Forbes a Meduzy nejočekávanější ruský román roku 2016. Obrázek na přebalu je od kultovního umělce Michaila Shemyakina, který byl vytvořen speciálně pro tuto knihu. Hrdinou nového románu Letec je člověk, o němž se dá říci, že je tabula rasa: jednoho dne se probudí na nemocničním lůžku a jediné, co ví, je fakt, že nic neví – ani jméno ani kým je nebo kde byl. Doufá, že historii svého života obnoví tím, že si začne nahrávat kusé vzpomínky, které se mu začínají zobrazovat: St. Petersburg na počátku dvacátého století, dětství na předměstí v Siverskom a Aluště, vysoká škola, první lásky, revoluce z roku 1917, láska k letectví, Solovki... Ale jaktože si vybavuje přesné detaily každodenního života, fráze, vůně a zvuky tak dávné doby, když se píše rok 1999?
STÁHNOUT ČÍST
Letec - Vodolazkin Evgenii | Knihy Dobrovský
Letec (angl. The Aviator) je americký životopisný film z roku 2004 režiséra Martina Scorsese, který vypráví příběh Howarda Hughese, známého leteckého průkopníka, režiséra, producenta a ropného magnáta.Snímek byl nominován na 11 Oscarů, z nichž získal 5 a to za kameru, výpravu, kostýmy, střih, herečka ve vedlejší roli Cate Blanchett.
letec - Wikislovník
Osudy rudoarmějců v Praze: Elitní letec prošel celou válku, zemřel na otravu koňakem; Do Prahy vběhli Stalinovi agenti. Hned po osvobození unesli do gulagů stovky lidí; Hrdinové osvobození. Volyňští Češi zažili teror Stalina i Hitlera, pak neunikli StB; Jak Američané zachránili vzácné koně z Čech.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY